Bendruomenės dienos šventė

img_0140

Suvokti ir patikrinti save bei pasaulį galima tik per vertybių prizmę. O tikrosios vertybės nekinta. Kas sykį jau buvo tiesa, tas liks tiesa per amžius. Atrasti ir suprasti svarbiausius dalykus padeda puoselėjamos mokyklos tradicijos.

Pavasariniais alyvų žiedais pasipuošusi gegužė sukvietė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos  bendruomenę į jau tradicija tapusią gražią šventę, vienijančią mokinius, tėvus, mokytojus. Skaityti daugiau

Pradinių klasių mokinių sporto šventė

img_0155

Gegužės 13 dieną 11.00 – 13.30 val. progimnazijos kiemas ir sporto salė aidėjo nuo palaikymo šūksnių, mirgėjo nuo spalvingiausių sirgalių plakatų, nes čia vyko pradinių klasių mokinių sporto šventė. Džiaugiamės tokiu gausiu dalyvių būriu, puikia jų nuotaika, kurios nesugadino ryte lijęs lietus! Skaityti daugiau

Penktokų eksperimentai su Nikon fototechnika

dsc_0007

Gegužės 11 d. popietę fotografijos būrelio mokiniai praleido eksperimentuodami su Nikon fototechnika. Progimnazijos kieme mokiniai fotografavo augalus. Tokiu būdu penktokai ne tik išbandė fokusavimo ir kompozicijos teorines žinias, bet ir turėjo galimybę fotografuoti profesionalia fototechnika. Vaikai išbandė Nikon pilno kadro fotoaparatą su fiksuoto židinio objektyvu. Skaityti daugiau

Pradinių klasių pamokose – pradinio ugdymo studentės

IMG_0377

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje 2015 m. vasario – gegužės mėn. vyko Lietuvos edukologijos universiteto I kurso pradinio ugdymo studentų praktika. Džiaugiamės gausiu būriu studenčių, kurios praktikos metu ne tik stebėjo mokytojų darbą, susipažino su vaikais, sužinojo, koks kupinas iššūkių yra mokytojo darbas, bet ir noriai įsijungė į bendruomenėje vykstančius renginius, papildomas veiklas ir net siūlė savo iniciatyvas.

Literatūrinė muzikinė popietė „Daugiakalbis pasaulis“

dscf4130

Kalba – langas į pasaulį, būtent taip galima nusakyti jos reikšmę žmogui. Kuo daugiau jų mokame, tuo plačiau atveriame langą į mus supantį pasaulį. Gyvename daugiakalbiame pasaulyje. Norėdami tai parodyti Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazijos mokiniai ir mokytojai jau šeštus metus rengia literatūrinę – muzikinę popietę „Daugiakalbis pasaulis“.

Skaityti daugiau

Balandžio 27 – 30 d. vyko „Matematikos savaitė“!

Matematikas

Paskutinė balandžio mėnesio savaitė Jono Basanavičiaus progimnazijoje buvo paskelbta Matematikos savaite. Jos metu vyko įvairūs matematikos konkursai, varžytuvės, buvo kuriamos eilės matematikai, piešiami piešiniai ir sprendžiami galvosūkiai. 5-8 klasių mokiniai varžėsi, kuri penktokų, šeštokų, septintokų ir aštuntokų klasė pati gudriausia ir kūrybiškiausia. Visą savaitę klasių atstovai rinko taškus dalyvaudami įvairiose rungtyse. Visus juos susumavus, nugalėjo 5A, 6C, 7D ir 8D klasės.

Sveikiname visus – tiek laimėjusius, tiek dalyvavusius! Skaityti daugiau