dscf4130

Kalba – langas į pasaulį, būtent taip galima nusakyti jos reikšmę žmogui. Kuo daugiau jų mokame, tuo plačiau atveriame langą į mus supantį pasaulį. Gyvename daugiakalbiame pasaulyje. Norėdami tai parodyti Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazijos mokiniai ir mokytojai jau šeštus metus rengia literatūrinę – muzikinę popietę „Daugiakalbis pasaulis“.

Renginio sumanytoja – rusų kalbos mokytoja L. Barauskienė. Šiemet ši popietė buvo skirta anglų poeto ir dramaturgo V. Šekspyro 450-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje mokiniai deklamavo garsiojo kūrėjo eiles ne tik lietuvių, bet ir rusų, anglų, prancūzų bei ukrainiečių kalbomis.

Skaitovus paruošė lietuvių kalbos mokytojos G. Rukšėnienė, S. Vanagienė, prancūzų kalbos mokytojos J. Simaitytė, D. Stankaitienė, rusų kalbos mokytojos L. Barauskienė ir V. Jasiulytė, anglų kalbos mokytojos L. Sudintienė, V. Kliaščiūtė. Muzikiniais pasirodymais susirinkusiuosius džiugino J. Skupienės ir V. Vošterio mokiniai. Mažieji 3B, 3C ir 3D klasių mokiniai padainavo anglų kalba. Juos paruošė anglų kalbos mokytojos A. Pleckevičienė ir M. Orlovskaja. Dailės mokytoja J. Šakočiuvienė specialiai šiam renginiui papuošė aktų salę.

Kalbėdami savo ir kitomis kalbomis augame ir turtėjame mes patys. Belieka prisiminti kalbininko Jono Jablonskio žodžius: „Kiekvienos tautos kalboje yra išdėstyta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės ir dvasia“, o kalbėdami žmonės rašo šiandieninį savo tautos dienoraštį.

Lietuvių k. mokytoja A. Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2015/05/11

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”