img_0140

Suvokti ir patikrinti save bei pasaulį galima tik per vertybių prizmę. O tikrosios vertybės nekinta. Kas sykį jau buvo tiesa, tas liks tiesa per amžius. Atrasti ir suprasti svarbiausius dalykus padeda puoselėjamos mokyklos tradicijos.

Pavasariniais alyvų žiedais pasipuošusi gegužė sukvietė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos  bendruomenę į jau tradicija tapusią gražią šventę, vienijančią mokinius, tėvus, mokytojus. Susirinkome tam, kad dovanotume šilumą, šypsenas, parodytume, kokie svarbūs esame vieni kitiems. Juk kartais pakanka mažytės kibirkštėlės įžiebti skaisčią ugnį, pakanka lašo gėrio, kad pasaulis imtų keistis. Ši šventė – mūsų visų vienybės, bendrumo pavyzdys, galimybė pabūti kartu, parodyti visa tai, ką gražiausio, geriausio mokame, pasidalinti gerumu, nuoširdumu.

Sakoma, kad niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis yra kurdamas. O pavasaris ypač žadina kūrybines galias, jis atsineša su savimi ne tik gamtos grožį, bet ir įkvepia didesnį norą gyventi, mylėti, džiaugtis viskuo, kas aplink mus.

Tas svaigus vienybės, bendrumo jausmas sklandė ore šiltą ir jaukų gegužės vakarą. Bendruomenės dienos šventinis koncertas „Delnai delniuką glaudžia“ subūrė draugėn progimnazijos mokytojus, mokinius ir jų tėvus. Renginį vedė mūsų progimnazijos aštuntokai Nojus ir Patricija. Koncertavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai. Džiaugiamės, kad kasmet renginyje dalyvauja darni Svilainių šeima. Šiemet jie taip pat pradžiugino publiką savo pasirodymu.

Skambiomis dainomis, šokiais, muzikavimu parodėme, kaip gera kartu dalintis gerumo, meilės daigais. Po koncerto niekas neskubėjo išsiskirstyti. Šventė tęsėsi progimnazijos vidiniame kieme, kur netrūko smagaus juoko, šypsenų, linksmų pokalbių. Mokyklos bendruomenė skanavo pačių iškeptų dešrelių, bendravo, maloniai leido laiką, dalinosi koncerto įspūdžiais.

Žiedais pasidabinusi gegužė dosni ne tik svaiginančio gamtos grožio, bet ir dvasinių turtų. Lai šie meilės, gerumo daigai auga ir veši! Iš širdies į širdį, iš delno į delną.

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2015/05/21

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”