IMG_0368

Sugrįžę mokyklon po žiemos atostogų radome pusnyse skendinčią mokyklą. Sniego patalai tuoj pat virto žaidimų aikštelėmis. Tačiau po juo pasislėpė sėklos, trupiniai, kuriuos rankioja ir lesa mūsų krašte žiemojantys sparnuočiai, todėl suskubome organizuoti lesyklėlių atidarymo šventę.

Kaip padėti mieste žiemoti likusiems paukšteliams, mums papasakojo į svečius atvykęs Lietuvos ornitologų draugijos darbuotojas Gediminas Petkus, sukvietęs visas pirmąsias mūsų mokyklos klases išklausyti paskaitėlių apie paukštelių priežiūrą žiemą. Pasikalbėję apie lesalus, lesyklėlių tipus, suskubome kieman, kur biologijos mokytoja Vilma ir ornitologas Gediminas mažiesiems pasakojo apie lesyklų priežiūrą bei jų lankytojus.

IMG_0365 IMG_0349 IMG_0335 IMG_0344 IMG_0339 IMG_0438

Mažieji noriai rūpinosi: iš pirštinėtų rankų saujomis saulėgrąžos byrėjo į paruoštus namelius prie mokyklos medžių ir krūmų. Ir jų šakas pirmokai papuošė savo pačių pagamintais sėklų burbulais, lesyklėlėmis iš antrinių žaliavų, kankorėžiais.

IMG_0425 IMG_0419 IMG_0375 IMG_0380

Kiekviena pirmoji klasė nuo šiol prižiūri savo lesyklėlę, tačiau lesalo paukščiams atnešti gali visi, kurie tik nori. Paukštininkas Gediminas paskaitos metu neužmiršo priminti, kad paukščiams negalima nešti juodos ar sugedusios duonos, sūrių lašinių; tinka kruopos, grūdai, o ypač saulėgrąžos, trupiniai nuo jūsų stalo. Mokyklos lesyklose juos jau trupina karklažvirbliai, didžiosios zylės ir žaliukės. Laukiame naujų lankytojų.

O kas aplanko Jūsų lesyklėlę?

Biologijos mokytoja Vilma Gudynienė


Atnaujinta: 2016/01/20

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”