IMG_2888Visoje puokštėje kovo mėnesio švenčių, primenančių mums apie grįžtantį pavasarį ir atgimstančios Žemės stebuklą, žibutėmis kvepia ir Pasaulinė vandens diena.

Ji minima per pavasario lygiadienį – kovo 22-ąją, siekiant prisiminti vandens apytakos ciklo svarbą Žemėje egzistuojančiai gyvybei, kurią pačią sudaro apie 60–70 proc. vandens. Pasaulio gyventojų bendruomenės, norėdamos palaikyti savo gyvybę vandeniu, telkėsi ir kūrė miestus prie didžiųjų upių ir ežerų. Tačiau vystantis pramonei, šiandien didžiųjų miestų gyventojų buitinės nuotekos bei žemės ūkis, kurio dėka maistu aptarnaujami šie didieji gyventojų telkiniai, intensyviai teršia vandens resursus.

Apie tai, kokias problemas sukelia vandens telkinių tarša, Jono Basanavičiaus progimnazijos mokiniams pasakojo Vilniaus universiteto biologijos studentės, Lietuvos gamtos fondo savanorės. Jos su septintokais nagrinėjo eutrofikacijos problemą, mikroskopu tyrinėjo dumbliais užterštą Kuršių, Kauno marių bei kitų telkinių vandenį, bandė išfiltruoti nešvarų vandenį. Kaip ir tądien, taip ir šiandien kviečiame mokinius ir jų tėvelius rinktis ekologišką buitinę chemiją, be fosfatų, nes jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo, todėl reikia jį saugoti.

Ačiū Lietuvos gamtos fondui ir savanorėms už tai, kad ypatingai vaizdžiai pasakojo ir draugiškai bendravo su susidomėjusiais septintokais.

Biologijos mokytoja Vilma Gudynienė

 

Keletas akimirkų iš Pasaulinės vandens dienos:

IMG_2858     IMG_2841     IMG_2845

IMG_2860     IMG_2891

IMG_2843     IMG_2869

IMG_2855     IMG_2897

IMG_2836     IMG_2834

IMG_2830     IMG_2903

 

 

 

Atnaujinta: 2016/03/21

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”