dscf2001

Gyvename daugiakalbiame pasaulyje. Norėdami tai parodyti Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazijos mokiniai ir mokytojai jau penktus metus rengia tradicinę literatūrinę-muzikinę popietę „Daugiakalbis pasaulis“. Renginio iniciatorė – rusų kalbos mokytoja Laima Barauskienė. Šiemet jame skambėjo ne tik lietuvių, bet ir prancūzų, anglų, rusų, lenkų bei ukrainiečių kalbomis deklamuojamos eilės, dainuojamos dainos. Skaitovus paruošė lietuvių kalbos mokytojos G. Rukšėnienė, S. Vanagienė, prancūzų kalbos mokytoja J. Simaitytė, anglų kalbos mokytoja L. Sudintienė. Muzikiniais pasirodymais susirinkusiuosius džiugino V. Vošterio mokinės, jaunučių choras „Kregždelė“, vadovaujamas J. Skupienės.

 Publika audringais aplodismentais pasitiko renginio svečią – Gerosios Vilties vidurinės mokyklos mokinį, įvairių konkursų dalyvį Dalių Garnį.

Dailės mokytoja J. Šakočiuvienė ir anglų k. mokytoja R. Linonytė specialiai šiam renginiui paruošė įvairių tautų dailininkų darbų reprodukcijų parodą. Etikos mokytoja                    M. Mašanauskienė parengė stendą „Grožio poezija“. Renginio dalyviai taip pat galėjo grožėtis bibliotekos vedėjos I. Karpavičienės paruošta knygų paroda „Daugiakalbis pasaulis“.

Kalba – langas į pasaulį, būtent taip galima nusakyti jos reikšmę žmogui. Kuo daugiau jų mokame, tuo plačiau atveriame langą į mus supantį pasaulį. Kalbėdami savo ir kitomis kalbomis augame ir turtėjame mes patys. Belieka prisiminti kalbininko Jono Jablonskio žodžius: „Kiekvienos tautos kalboje yra išdėstyta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės ir dvasia“, o kalbėdami žmonės rašo šiandieninį savo tautos dienoraštį.

Lietuvių k. mokytoja Asta Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2014/05/08

Jums taip pat patiks

Septintų klasių STEAM kelionė arba gamtamokslės pamokos „be sienų”
Bendruomenės sporto diena
Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“