dsc_0105Mūsų mokyklai šie mokslo metai turtingi įvairių veiklų, koncertų, projektų. Ypatinga buvo ir gegužės 8 diena. Tądien į muzikos kabinetą sugužėjo LMTA studentai, dėstytojai, Vilniaus miesto ir Lietuvos muzikos mokytojai, pedagogai iš Lenkijos ir Suomijos. Jono Basanavičiaus progimnazija kartu su Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademija bei Kūdikų Akademija „Mažųjų valandos“ organizavo tarptautinę metodinę praktinę konferenciją „Muzikos mokytojų rengimo aktualijos: pedagoginė praktika tarptautinės patirties kontekste“.

Tris pamokas kartu su mokyklos 2d, 1b ir 1a mokinukais plušėjo LMTA II kurso studentės Vaiva Dragūnaitė, Andželika Martinkevičiūtė, Gabrielė Pratkelytė. Studentės atliko pedagoginę praktiką, vedė atviras muzikos pamokas susirinkusiems svečiams. Po pietų gausus būrys muzikos mokytojų ir svečių susirinko į 36 muzikos kabinetą klausytis konferencijos  pranešimų. Mokytojai ir svečiai išklausė Jono Basanavičiaus progimnazijos direktorės Gražinos Šoblickienės pasveikinimo žodžio. Direktorė priminė profesoriaus hab. Dr. Alberto Piličiausko žodžius apie mokinių dorinį – muzikinį ugdymą, palinkėjo visiems sėkmės. Svečiai ir mokytojai susipažino su Suomijos muzikinio ugdymo sistema bei praktiškai atliko keletą Orffo ritminių pratimų, kuriuos pristatė Tampere Taikomųjų mokslų universiteto muzikos pedagogikos lektorė Mirja Kopra. Apie muzikos pedagogų rengimą Poznanės I. J. Paderewskio muzikos akademijoje kalbėjo muzikos pedagogikos katedros vedėjas, prof. dr. Leon Zabarowski. LMTA pedagogikos katedros doc. dr. Lolita Navickienė pristatė būsimojo muzikos mokytojo inovacijas. Mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Jelena Skupienė skaitė pranešimą apie mokinių muzikinį ugdymą projektine veikla. Progimnazijos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Jolita Piliponienė pristatė būsimojo pradinio ugdymo mokytojo iššūkius ir pasiekimus.

Konferencijoje buvo diskutuojama apie tai, jog būsimiems pedagogams būtina atlikti praktiką mokykloje, susipažinti su bendrojo lavinimo sistema, aktualijomis. Jauniesiems mokytojams pedagoginė praktika – tai galimybė sužinoti ir patirti darbo su vaikais specifiką, vaikų psichologiją, sužinoti, kuo ir kaip gyvena mokykla.

Džiugu, jog muzikos mokytojams ši konferencija buvo naudinga ne vien tik teoriniu aspektu, bet ir praktiniu patyrimu – visi galėjo išbandyti naujus ritmo pratimus ir užduotis. Tikimės, jog visi dalyvavę konferencijoje liko patenkinti ir dalį įgyto patyrimo bei pavyzdžių pritaikys grįžę į savo mokyklas ir išbandys dirbdami su vaikais.

Pranešimą paruošė

muzikos mokytoja metodininkė

Jelena Skupienė


Atnaujinta: 2014/05/19

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė