Mūsų progimnazijos etnokultūros būrelio nariai kasmet vyksta susipažinti su įvairiomis Rytų Lietuvos vietovėmis. Šį kartą aplankėme Dieveniškes – seniausią ir archajiškiausią Lietuvos vietovę. Mūsų gidas šioje kelionėje buvo ilgametis Eišiškių gimnazijos direktorius, Lietuvos mylėtojas ir jos istorijos žinovas, dailės mokytojas Vytautas Dailidka. Jis ne tik papasakojo įdomių dalykų apie Dieveniškių kraštą, bet ir atvežė mums pilną pintinę skanių obuolių.

Mokiniai pabuvojo Poškonių etnografijos muziejuje, matė rėžinių kaimų išsidėstymą, užkeiktą  Moko akmenį, Bėčiūnų  piliakalnį, Stakų pilkapius. Apkabino tūkstančio metų senumo galingą Grybiškių ąžuolą.

Dieveniškių istorinio regioninio parko darbuotoja Irena papasakojo apie šio krašto kultūrą ir istoriją.

Žagunio užkardos pasienietis leido apžiūrėti užkardą ir papasakojo, kaip gyvena ir dirba pasieniečiai.

Pavaikščiojome po restauruotą Norviliškių pilį. Išgirdome liūdną istoriją apie buvusio turtingo pirklio Šorco meilę gražiai šio krašto grafaitei Daratai, kuriai ši pilis ir buvo pastatyta. Išvyką užbaigėme vaikštinėdami Gaujos upės pažintiniu taku.

Visą dieną mums švietė saulė ir oras buvo rudeniškai gražus, o spalvingi klevai ir Poškonių kaimo jurginai džiugino mūsų širdis.

Etnokultūros būrelio vadovė Marija Mašanauskienė

Atnaujinta: 2013/11/10

Septintų klasių STEAM kelionė arba gamtamokslės pamokos „be sienų”