Metų ratas sukasi, įgaudamas vis didesnį pagreitį. Mokiniai skuba rinktis būrelius, darbas veja darbą. Įsibėgėjo ir nuolatinis integruotas tarpmokyklinis projektas „Metų ratu“.

Šių metų spalio 10 dieną Karmazinų pilkapiuose įvyko jau septintoji šio projekto šventė „Atkelkim Vėlių vartelius”. Į ją atskubėjo Medeinos pradinės mokyklos mokinukai su mokytoja I. Dobrovolskiene, Naujamiesčio moksleivių namų būrelio „Šiaudelis vadovė A. Gaspariūnienė, Jono Basanavičiaus progimnazijos 3d klasės mokiniai su mokytoja D. Semaškiene, etnokultūros būrelio nariai ir jų mokytoja M. Mašanauskienė bei jaunučių choro „Kregždelė“ dalyviai su mokytoja J. Skupiene.

Šventės dalyvius tradiciškai pasitiko Neries regioninio parko darbuotojas S. Pupininkas, kuris papasakojo mokiniams apie pilkapius, medžių istoriją, jų gyvenimą parke. Mokiniai mėgino atpažinti augalus. Prisiminta ir tai, kad kartu su derliumi iš laukų tarsi sugrįžta protėvių vėlės. Ant pilkapio viršaus buvo paruoštas vėlių stalelis, kad jos, gal paukšteliu atlėkusios, pasivaišintų. Mergaitės pilkapio viršuje, ant klevo lapų, paliko žemės vaisių: vynuogių, sūrio, šermukšnio uogų. Tuo metu visi susirinkusieji dainavo lietuvių liaudies dainą „Eina našlaitėlė“. Senoliai pasakoja, kad rudenį atsiveria vėlių langeliai ir iš anapus jos lanko žemę. Vaikai pilkapio viršuje paliko degančias žvakeles ir senoviniu rateliu „Žalio vario“ pakvietė vėles pasivaišinti.

Neries regioninio parko darbuotojas S. Pupininkas visus parko svečius pakvietė tęsti žygį parko takais, palei Neries upės vingį. Atsivėrę vaizdai visus kerėjo savo grožiu, o tekanti upė priminė nuolat besisukantį metų ratą.

Gėrėdamiesi Neries regioninio parko vaizdais, net nepastebėjome, kaip greit prabėgo laikas Karmazinų pilkapiuose. Grįžome į namus pilni įspūdžių, pasisėmę gerų emocijų, įkvėpę gryno oro. Svarbiausia – gavę nuoširdumo, draugiškumo, bendravimo pamokų, kurių kartais taip trūksta.

Muzikos mokytoja metodininkė Jelena Skupienė


Atnaujinta: 2013/11/10

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė