Rugpjūčio ketvirtąją prie Jono Basanavičiaus progimnazijos virė talka – mokytojai, mokyklos administracijos ir Tėvų komiteto atstovai susirinko sutvarkyti aikštelės prie mokyklos įėjimo. Paminklinis akmuo daktaro Jono Basanavičiaus atminimui, anksčiau buvęs kiek arčiau šaligatvio, per keletą metų beveik pasislėpė šalia augančių tujų apsuptyje. Buvo nuspręsta jį perkelti į labiau matomą vietą ir taip pat pertvarkyti aplinką prie pat įėjimo į progimnaziją. Greta buvo pasodintas klevas, aplinka dekoruota daugiametėmis gėlėmis, o dar po savaitės kompozicija bus visiškai užbaigta pasodinus keletą dekoratyvinių augalų.

Prieš beveik 20 metų pilkas akmuo, savo forma primenantis Lietuvos valstybės kontūrus, atkeliavo iš vienos Pakruojo sodybos į Vilnių. Jame skulptorius Mindaugas Tendziagolskis iškalė tautos patriarcho bareljefą. Nuo šiol jis vėl tyliai pasitiks kiekvieną, ateinantį į Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnaziją.

Nuotraukose – 2020 08 04 darbymečio akimirkos.

Sporto ir sveikatingumo diena Jono Basanavičiaus progimnazijoje ir Vingio parke
Saugaus eismo pamoka pirmokams