Antai pažvelki! Tai Vilnius rūmais
Dunkso tarp kalnų plačiai!
Naktis jį rūbais tamsiais kaip dūmais
Dengia! Jis miega giliai!

1323 metais sausio 25-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką, skirtą Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno bei kitų miestų gyventojams, kuriame pranešė pasiruošęs priimti krikščionių tikėjimą. Šiame laiške Gediminas pirmą kartą paminėjo Vilnių, todėl sausio 25-oji laikoma Vilniaus gimtadieniu.

Ši diena buvo išskirtinė ir mūsų mokyklos bendruomenei. Lietuvių kalbos mokytojai per pamokas mokiniams skaitė Gedimino laišką, žiūrėjome archyvines senąsias istorines Vilniaus nuotraukas, dokumentinį filmą apie mūsų Lietuvos sostinę, mokiniai rašė rašinėlius – dalijosi mintimis apie tai, kuo jiems yra svarbus gimtasis Vilnius, maketavo skrajutes, skirtas užsieniečiams, ketinantiems atvykti į Vilnių. Poetinės gyslelės turintys mokiniai kūrė eilėraščius apie gimtąjį Vilnių, rašė miniatiūras, impresijas, kurias meniškai iliustravo savo sukurtais piešiniais. Kiekvienas, tądien prisiklijavęs Vilniaus jubiliejaus lipduką, jautėsi svarbus ir reikšmingas – juk ir mažieji bei jaunieji mūsų progimnazijos bendruomenės nariai aktyviai garsina ne tik Vilniaus vardą už jo ribų, bet ir didžiuojasi esą Jono Basanavičiaus progimnazijos atstovai.

Laurynas Giedra, lietuvių kalbos mokytojas

Atnaujinta: 2018/01/31

Septintų klasių STEAM kelionė arba gamtamokslės pamokos „be sienų”