balionėliai

J. Basanavičiaus progimnazijos etnokultūros būrelio nariai rugsėjo mėnesį, kol orai geri, vyksta susipažinti su įvairiomis Lietuvos vietovėmis, reikšmingomis tiek gamtiniu, tiek istoriniu požiūriu.

Pirma išvyka buvo po Žvėryną. Neries krantinėje yra labai įdomus, dar nuo kunigaikščių laikų išlikęs didžiulis akmuo su iškaltais Gedimino stulpais šone. Tokie akmenys tarnavo  kaip kunigaikščių žemių riboženkliai. Kalbama, kad sovietiniais laikais šis akmuo buvo įstumtas į Neries upę, bet kažkas, kas tai žinojo, padėjo jį ištraukti į krantą. Akmuo guli labai tvarkingoje aplinkoje, iškeltas ant kitų akmenų, kad nenusvirtų ir matytųsi Gedimino stulpai šone. Tai atliko Žvėryno mikrorajono bendruomenės entuziastė, kuri ir pakvietė mus atvykti vakare į  renginį.

Nuvykę prie akmens vakare, pamatėme įdomų kunigaikščio Gedimino darbų Lietuvai minėjimą – istorinio akmens pagerbimo ceremoniją ir grupę senoviniais rūbais apsirengusių žmonių, kurie šoko 15 a. šokius. Minėjime dalyvavo ir ansamblis ,,Kūlgrinda“.

Etnokultūros būrelio vadovė M. Mašanauskienė


Atnaujinta: 2013/10/09

Jums taip pat patiks

Bendruomenės dienos šventė
Bendruomenės dienos šventė
Pradinių klasių mokinių sporto šventė
Pradinių klasių mokinių sporto šventė
Penktokų eksperimentai su Nikon fototechnika
Penktokų eksperimentai su Nikon fototechnika