Kiekvienas turime savo pašaukimą ir pareigą žmonėms, kuriems skirtos mūsų dienos, mintys ir darbai. Ir kiekvienas gyvenime turime vieną bendrą, didžiausią pareigą – mylėti ir saugoti žemę, kuria vaikštom, savo didžiuosius namus – gamtą. Tų namų niekas nepakeis, už aukso skrynias jų nenupirksime.

            Kovo 20-ąją visame pasaulyje minima Žemės diena. Šią dieną taip pat prasideda astronominis pavasaris bei ateina pavasario lygiadienis, kada dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Ši diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Žemės diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų.

            Pasaulinę žemės dieną prasmingai pasitiko ir mūsų progimnazijos mokiniai. Rytą mokytojai ir mokiniai susibūrė mokyklos fojė, dalinosi mintimis apie šios šventės reikšmę, svarbą. Rūpestį mūsų planetos ateitimi, išsaugojimu mokiniai išreikė rašydami laiškus žemei.              8 klasių mokiniai vedė pamokas apie Žemės dieną pradinių klasių mokiniams. Mokinių kūrybinių darbų – piešinių ir drugelių – paroda puošia progimnazijos pirmo aukšto koridorių. Taip prasmingai kartu susibūrusi visa mokyklos bendruomenė pagerbė žemę. Tądien tvyrojusi gera nuotaika, kūrybiška atmosfera paskatino visus daryti kuo daugiau gerų darbų mūsų gamtai.

Daug žmonių kartų vaikščiojo žeme. Vienos paliko gilesnes pėdas, gražiais darbais papuošė gyvenimą. Kitų pėdsakus greitai užpustė smėlio dulkės. Tačiau visais amžiais šviečiausieji žmonijos protai gerai suprato tą paprastą, bet kartu ir didžią tiesą – būtinybę mylėti ir saugoti žemę, gyvąją gamtą, nes jai skurstant, ir žmonių visuomenė skurstų. Gamtos ir žmogaus likimai neatskiriami.

Lietuvių k. mokytoja A. ŠalkauskaitėAtnaujinta: 2019/03/20

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena