xqP2Q6hfBaigėsi žaidimo „Savaitės klausimėlis“ 2015–2016 mokslo metų sezonas. Ta proga apžvelgsime rezultatus. Priminsiu, kad  žaidžiame jau ketvirtąjį sezoną (nuo 2012-ųjų metų). Vien šįmet žaidimu susidomėjo apie trys šimtai dalyvių. Juos būtų galima suskirstyti į tikruosius žaidėjus, bandytojus ir sirgalius.

Per visą projekto laikotarpį ne tik užaugo nauja žaidėjų karta, bet ir susiformavo kita bendravimo kultūra. Kiekvienas į biblioteką užėjęs Lankytojas paprastai pasako „labas rytas“, tuo tarpu mūsų Žaidėjas visada sveikinasi klausimu „Ar jau yra naujas klausimėlis?!“. Jeigu bibliotekos Skaitytojas žengia tiesiai prie knygų lentynos ar bibliotekininkės stalo, tai Žaidėjas, tik įėjęs pro duris, daro staigų posūkį į dešinę prie skelbimų lentos ar aktyviai ieško lapelio, kad galėtų užrašyti savo atsakymą.

Šiame žaidime „sunkių“ klausimų nebūna, tik įdomūs. Todėl mielai žaidžia mokiniai nuo pirmos iki aštuntos klasės, o kartais ir jų tėveliai. Beje, žaidžiančiųjų tris kartus daugiau nei teisingus atsakymus pateikusiųjų. Tačiau tikrąjį atsakymą sužinoti ateina visi.

Per šį žaidimo laikotarpį supratome, kad ne visų mokslų šaknys karčios. Naujos „selekcijos“ būdu išvedėme saldžią rūšį. Taigi, ne „klausimas“ vaikosi mokinį, bet atvirkščiai. Įdomiausia yra tai, kad žaidėjai, pamatę naują klausimą, labai džiaugiasi.  Tai –ne fantastinio filmo epizodas apie ateities mokyklą, o realybė!

                      Visų mokslų „tarnaitė“ Statistika pateikė tokius šių metų rezultatus:

J. Cezaris pasakė: „Atėjau, pamačiau, nugalėjau“ (lot. Vini, vidi, vici), tuo pačiu principu sužaidė 5d, 6c, 7c klasių mokiniai. Sveikiname aktyviausiai žaidusius ir pateikusius daugiausiai teisingų atsakymų.  O pavienių žaidėjų tarpe išsiskyrė šie lyderiai:

I VIETA

Sveikiname šio sezono nugalėtoju tapusį 8c klasės mokinį Juozą Sirvydį. Pasinaudodamas „nepaprastosiomis galiomis“, kaip magas Dumbldoras įveikė kliūtis ir mus užbūrė savo žaidimu. Laimėti visi įmanomi žaidimo „Savaitės klausimėlis“ titulai: „Didysis žaidimo Magistras“, „Pirmojo laipsnio ordino kavalierius“,  „Pasaulio čempionas“.

 Tačiau svarbiausia žinia yra ta, kad palikdamas šią mokyklą ir šį žaidimą Juozas mums palieka ir savo „įpėdinį“, žinių ir galių perėmėją, mažąjį „Harį Poterį“ – Aleksą Damalaką iš 1e kl., taip pat surinkusį 100 balų.  Aleksai, tu jau pranokai savo mokytoją!  Ačiū jums už gražų žaidimą ir šypsenas.

II VIETA

Įdomu, kokiomis „koncentracijos galiomis“ pasinaudojo Simonas Danys iš 8c klasės? Mokinys šį pusmetį pagerino žaidimą ir pakilo į antrąją poziciją. Jis tapo „Antrojo laipsnio ordino kavalieriumi“ bei „Pasaulio čempiono“ sidabro medalio laimėtoju. Šypsena. Sėkmės, Simonai,  tavo pastangos ir atkaklumas verti pagarbos!

III VIETA

Trečioje garbingoje pozicijoje puikuojasi 5b kl. mokinė Laura Abaravičiūtė. Ji tikra žinių fėja, virtuoziškai greitai pateikianti tikslius atsakymus. Jai atitenka „Pasaulio čempionės“ bronzos medalis. Gerų ir įspūdingų vasaros atostogų!

Kitus rezultatus rasite bibliotekoje.   Ačiū  visiems žaidusiems. Gerų vasaros įspūdžių!

Parengė Irena Karpavičienė


Atnaujinta: 2016/05/19

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”