dsc_0678

Daugelis mūsų mokyklos mokinių gyvena greta Vingio parko ir dažnai jame lankosi. Galbūt kai kuriems ten bežaidžiant ar važinėjant  dviračiu pietinėje parko dalyje ankstyvą pavasarį yra tekę stebėti masines varlių migracijas per automobilių kelią, vedantį link Vingio parko estrados. Šiame kelyje pavasarinės migracijos metu žūsta gausybė pievinių varlių (Rana temporaria).

Kartu su atsakingais rajono gyventojais,  negalinčiais ramiai reaguoti į pervažiuotus varliagyvius, siekėme išspręsti šią problemą ir kreipėmės pagalbos į aplinkosauginę organizaciją „Lietuvos gamtos fondas“. Drauge su fondo darbuotojais ir mokyklos mokiniais Vingio parke, varlių migracijos vietoje, įrengėme apsaugančias tvoreles ir specialias gaudykles. Mūsų mokyklos gamtininkų būrelio mokiniai po pamokų bėga padėti varlėms – surenka jas iš gaudyklių, skaičiuoja, saugiai perkelia per kelią. Varlių gelbėjimo operacija susidomėjo ir Lietuvos televizijos žurnalistai, kurie padėjo paviešinti informaciją apie varlių problemas, su kuriomis jos susiduriama Vingio parke.

Viešiname situaciją ne veltui – tikimės, kad surinkti stebėjimai ir duomenys padės rasti efektyvesnius šios problemos sprendimo būdus kitais metais, nes visos teritorijos, kurioje vyksta migracija, tvorele aptverti nepakanka lėšų, todėl vis dar daugybė varliagyvių sutraiškoma po automobilių ratais. Keliu eina ir pėstieji parko lankytojai, kuriems ši problema taip pat akivaizdi. Todėl nuoširdžiai prašome visų ratuotų parko lankytojų pavasarį atidžiai žiūrėti po automobilio ratais: drauge su varlėmis turime dalintis gaivia Vingio parko teikiama prieglauda.


Atnaujinta: 2014/03/31

Jums taip pat patiks

Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”
Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”
Sveikiname konkurso “Temidė 2023” nugalėtojas!
Sveikiname konkurso “Temidė 2023” nugalėtojas!