dsc_0739

Spauda šiandien mirga nuo straipsnių apie Vingio parke vykdomą socialinę akciją – migruojančių varliukų gelbėjimą. Pavasarinių migracijų metu kelyje link Vingio parko estrados po automobilių ratais kasmet pakliūna šimtai varliagyvių, traukiančių į veisimosi ir gyvenimo vietas iš Neries pakrantės. Gerbiantys gyvybę bendruomenės nariai pernai kreipėsi į mūsų mokyklą prašydami pagalbos. Bendradarbiaudami su Lietuvos gamtos fondu, pernai pradėjome gelbėti Vingio parko varliukus.

Šie metai itin sėkmingi. Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, išklausę Vilniaus universiteto gamtininkų ir mokslininkų argumentų, nusprendė parko kelyje apriboti automobilių eismą. Draudžiantys eismą kelio ženklai pakabinti dar kovo pradžioje. Tačiau, matyt, retai kam pavyksta aiškiai pamatyti šiuos (netgi dubliuotus) kelio ženklus.

Šiais metais, talkindami vieni kitiems, VU GMF Studentų gamtininkų draugijos nariai ir mūsų mokyklos mokinukai vėl įrengė tinklą varliukams apsaugoti. Užtverta apie 300 m intensyviai varlių kertamo ruožo. Bet kaipgi varliagyviai? Negi jie lieka kitapus taip ir nepasiekę savo tikslo? Ne, jie sukrenta į palei tinklą iškastas duobeles. Mūsų mokyklos mokinukai po pamokų skubės joms į pagalbą – trauks ir pernešinės į parką per kelią, padės studentams vykdyti ir varlių skaičiavimus bei tyrimus. Rytais varliukus gelbės VU GMF studentai. Šį varlių gelbėjimo metodą mums pasiūlė Lietuvos gamtos fondo varliagyvių specialistė Dalia Bastytė. Pavyko užtverti didesnę ruožo dalį. Trūkstamo tinklo akcijai padovanojo Lietuvos gamtos fondo darbuotojai, noriai padedantys platinti ir skleisti pagarbos kitoms gyvybėms žinią. Prisidėkite ir Jūs!

Varliukams šį kartą bus skiriama daug daugiau dėmesio. Kovo ir balandžio mėnesiais Vilniaus universiteto Zoologijos katedros studentai planuoja atlikti migruojančių varliagyvių stebėjimus, o pasibaigus sezonui, apibendrinti taikytų apsaugos priemonių efektyvumą.

Esame labai dėkingi žurnalistams, kurie domisi ir informuoja apie mūsų darbus, bei Vilniaus miesto parkų direkcijai už bendradarbiavimą. Reportažą apie talką varliukams nuo 16 minutės galite pamatyti čia: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/73629/labas_rytas_lietuva._i_dalis

Motorinių transporto priemonių eismas nuo Geležinio Vilko gatvės į Vingio parko teritoriją bus draudžiamas nuo kovo 13 iki balandžio 20 dienos.


Atnaujinta: 2015/03/19

Jums taip pat patiks

Kaziuko mugė
Kaziuko mugė
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai