15350558_1354209524597421_6371464304734196739_nŠvieski, spindėki gimtųjų namų languos.

Gauski, aidėki ant Vilniaus ir Lietuvos.

Šviesa teneblėsta žmonių atviruos veiduos.

Tenetyla ir aidi balsai žmonių dainos!

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija gruodžio 11 d. surengė kasmetinį jaunučių chorų festivalį ,,Šviesa”. Šiemet renginys buvo ypatingas – švenčiame penkerių metų jubiliejų! Penktasis jaunučių chorų festivalis „Šviesa“ subūrė šimtus dainuojančių vaikų iš įvairių Vilniaus miesto mokyklų. Mokytojas niekada negali pamiršti, kad jis yra pedagogas. Net ir už mokyklos sienų jis turi pateisinti šios profesijos atstovo vardą. Būtent taip mano festivalio ,,Šviesa“ įkvėpėja ir organizatorė – muzikos mokytoja ekspertė Jelena Valiulienė. Ši žvali, uždeganti ir idėjų nestokojanti pedagogė jau ne vienerius metus įrodo, kad būti mokytoju – tai nuolatinė kūryba ir improvizacija.

Festivalis neatsitiktinai kasmet organizuojamas tuo pačiu metu. Mat gruodžio 13 dieną lietuviai nuo seno pradėdavo švęsti žiemos saulėgrįžą. Būtent tądien jau būdavo laukiama saulės sugrįžtant. Tai šviesos užgimimo šventė. Visų festivalio dalyvių bei svečių širdis užpildė šviesa, jos plakė vienu muzikos ritmu. Šventinę nuotaiką savo pokštais, akordeono muzika skaidrino Senelis Kalėda. Vaikai džiaugėsi galėdami nusifotografuoti ar atsisėsti ant Senelio Kalėdos kelių ir išsakyti jam savo troškimus.

Penktasis jaunučių chorų festivalis „Šviesa“ subūrė net 19 Vilniaus miesto jaunučių chorų iš įvairių mokyklų. Džiaugiamės, kad daugelis chorų yra ištikimi festivalio dalyviai. Jaunieji dainorėliai bei juos paruošę mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanomis. Nuoširdžiausiai dėkojame festivalio rėmėjams, kurie pradžiugino vaikus, mokytojus dovanėlėmis: leidykloms ,,Edukologija”, ,,Šviesa”, ,,Alma Littera”, ,,Gimtasis žodis”, ,,Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui”.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra pasakęs, kad ,,muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Muzika yra mūsų gyvenimo šviesa, praplečianti žmogaus sąmonę, gilinanti jo intelektą, padedanti tapti laisvu ir mokanti išreikšti save. Šis festivalis mokiniams – tai puiki galimybė susipažinti su scenos kultūra bei pajausti chorinio dainavimo teikiamus malonumus.

Tikime, kad festivalyje pasisėmę gėrio, grožio, šviesos, tyro džiaugsmo, su meile skleisime jį aplinkiniams.

 

Muzikos mokytoja ekspertė J. Valiulienė,

lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė

 

Akimirkos:Atnaujinta: 2016/12/22

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”