IMG_0008Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja Vilniaus miesto mokyklų jaunučių chorų festivalį „Šviesa“. Esame dėkingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijai (LMTA), kuri priglaudžia po savo sparnu – renginys jau antrus metus vyksta vienoje iš LMTA salių.

Mokytojas niekada negali pamiršti, kad jis yra pedagogas. Net ir už mokyklos sienų jis turi pateisinti šios profesijos atstovo vardą. Būtent taip mano festivalio ,,Šviesa“ įkvėpėja ir organizatorė – muzikos mokytoja ekspertė Jelena Valiulienė. Ši žvali, uždeganti ir idėjų nestokojanti pedagogė jau ne vienerius metus įrodo, kad būti mokytoju – tai nuolatinė kūryba ir improvizacija.

Festivalis neatsitiktinai kasmet organizuojamas tuo pačiu metu. Mat gruodžio 13 dieną lietuviai nuo seno pradėdavo švęsti žiemos saulėgrįžą. Būtent tądien jau būdavo laukiama saulės sugrįžtant. Tai šviesos užgimimo šventė. Šią simbolinę dieną progimnazijos direktorė Gražina Šoblickienė atidarė renginį ir visiems festivalio dalyviams bei svečiams linkėjo, kad jų širdis užpildytų šviesa, kad jos plaktų vienu  muzikos ritmu.

Ketvirtasis jaunučių chorų festivalis „Šviesa“ subūrė 13 Vilniaus miesto jaunučių chorų iš įvairių mokyklų. Džiaugiamės, kad daugelis chorų yra ištikimi festivalio dalyviai.           Jaunieji dainorėliai bei juos paruošę mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais. Nuoširdžiausiai dėkojame festivalio rėmėjams, kurie pradžiugino vaikus, mokytojus dovanėlėmis: UAB ,,Posūkis”, spaustuvei „Edukologija“, leidykloms „Jūsų Flintas“, „Šviesa“.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra pasakęs, kad ,,muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Muzika yra mūsų gyvenimo šviesa, praplečianti žmogaus sąmonę, gilinanti jo intelektą, padedanti tapti laisvu ir mokanti išreikšti save. Šis festivalis mokiniams – tai puiki galimybė susipažinti su scenos kultūra bei pajausti chorinio dainavimo teikiamus malonumus.

Tikime, kad festivalyje pasisėmę gėrio, grožio, šviesos, tyro džiaugsmo,  su meile skleisime jį aplinkiniams.

IMG_0198 IMG_0190 IMG_0182 IMG_0168 IMG_0103 IMG_0118 - Copy IMG_0145 IMG_0155 IMG_0069 IMG_0057 IMG_0049 IMG_0047 IMG_0030 IMG_0020

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2015/12/22

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”