sviesas 2014 (2)

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija jau trečius metus iš eilės organizuoja Vilniaus miesto mokyklų jaunučių chorų festivalį „Šviesa“. Esame dėkingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijai (LMTA), kuri šiemet priglaudė po savo sparnu – renginys vyko vienoje iš LMTA salių.

Mokytojas niekada negali pamiršti, kad jis yra pedagogas. Net ir už mokyklos sienų jis turi pateisinti šios profesijos atstovo vardą. Būtent taip mano festivalio ,,Šviesa“ įkvėpėja ir organizatorė – muzikos mokytoja metodininkė Jelena Skupienė. Ši žvali, uždeganti ir idėjų nestokojanti pedagogė jau ne vienerius metus įrodo, kad būti mokytoju – tai nuolatinė kūryba ir improvizacija.

Festivalis neatsitiktinai organizuojamas gruodžio 13-ąją. Šią dieną lietuviai nuo seno pradėdavo švęsti žiemos saulėgrįžą. Būtent tądien jau būdavo laukiama saulės sugrįžtant. Tai šviesos užgimimo šventė. Tad šią simbolinę dieną visų festivalio dalyvių bei svečių širdis užpildė šviesa, jos plakė vienu  muzikos ritmu.

Trečiasis jaunučių chorų festivalis „Šviesa“ subūrė 14 Vilniaus miesto jaunučių chorų iš įvairių mokyklų: Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos, Šv. Kristoforo progimnazijos, Abraomo Kulviečio vidurinės mokyklos, Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos, Simono Stanevičiaus vidurinės mokyklos, Gabijos gimnazijos, Gerosios Vilties vidurinės mokyklos, „Vyturio“, Medeinos, Filaretų, „Žiburio“ pradinių mokyklų.

Šventės dalyviai bei mokinius paruošę mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais. Nuoširdžiausiai dėkojame festivalio rėmėjams, kurie pradžiugino vaikus, mokytojus bei svečius dovanėlėmis: Gariūnų verslo parkui, spaustuvei „Edukologija“, leidykloms „Jūsų Flintas“, „Alma litera“, „Nieko rimto“. Festivalį globoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus Neformaliojo ugdymo poskyris.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra pasakęs, kad ,,muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Muzika yra mūsų gyvenimo šviesa, praplečianti žmogaus sąmonę, gilinanti jo intelektą, padedanti tapti laisvu ir mokanti išreikšti save. Šis festivalis mokiniams – tai puiki galimybė susipažinti su scenos kultūra bei pajausti chorinio dainavimo teikiamus malonumus.

Greitais žingsniais per pasaulį šuoliuoja žiema. Kai jos šalčiai sukausto žemę gruodu, į širdį beldžiasi tylus laukimas – ateina didžiosios metų šventės –  įkvėpimo eiti, nesustoti, kurti metas. Tai lyg terapija žmogaus sielai – pliūpsnis šilumos, meilės, artumo. Trumpos gruodžio dienos netruks pralėkti prieššventiniuose rūpesčiuose. Tikime, kad festivalyje pasisėmę gėrio, grožio, šviesos, tyro džiaugsmo,  su meile skleisime jį aplinkiniams.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2014/12/16

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”