balionėliaiSpalio 18 d. Neries regioniniame parke, prie Karmazinų pilkapių, jau kelintus metus švenčiama tradicinė Vėlinių šventė ,,Atverkim Vėlių vartelius”. 

Čia susirenka tie, kurie kalendorines šventes švenčia gamtos apsuptyje: Medeinos pradinės mokyklos folkoro būrelio ,,Bitela” mokinukai ( vadovė I.Dobrovolskienė),        J. Basanavičiaus progimnazijos folkloro būrelio ,,Rugelis” nariai (vadovė J.Skupienė) ir etnokultūros būrelio nariai (vadovė M.Mašanauskienė) bei Naujamiesčio moksleivių namų etnobūrelio ,,Šiaudelis” vaikai (vadovė A.Gaspariūnienė).

Gausų būrį mokinių maloniai pasitiko Neries regioninio parko biologas Saulius Pupininkas bei kultūrologė Karolina Tamašauskaitė. Jie vaikams papasakojo apie pilkapius, kuriuose ilsisi karžygiai, kadaise gynę Lietuvą nuo priešų.

Mokinukai sakė gražius žodžius, dainavo Vėlinių dainas, uždegtas  žvakeles sudėjo ant didžiojo pilkapio. Po to uždegėme Vėlinių lauželį, iš ąžuolinio kaušelio gėrėme girą, kartu pažaidėme, pasivaišinome. Nors lietutis ir paišdykavo su mumis, bet tai nesugadino šventės…

 

  J. Skupienė, M. Mašanauskienė

 

Atnaujinta: 2013/10/24

Jums taip pat patiks

Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena
Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą