balionėliaiSpalio 18 d. Neries regioniniame parke, prie Karmazinų pilkapių, jau kelintus metus švenčiama tradicinė Vėlinių šventė ,,Atverkim Vėlių vartelius”. 

Čia susirenka tie, kurie kalendorines šventes švenčia gamtos apsuptyje: Medeinos pradinės mokyklos folkoro būrelio ,,Bitela” mokinukai ( vadovė I.Dobrovolskienė),        J. Basanavičiaus progimnazijos folkloro būrelio ,,Rugelis” nariai (vadovė J.Skupienė) ir etnokultūros būrelio nariai (vadovė M.Mašanauskienė) bei Naujamiesčio moksleivių namų etnobūrelio ,,Šiaudelis” vaikai (vadovė A.Gaspariūnienė).

Gausų būrį mokinių maloniai pasitiko Neries regioninio parko biologas Saulius Pupininkas bei kultūrologė Karolina Tamašauskaitė. Jie vaikams papasakojo apie pilkapius, kuriuose ilsisi karžygiai, kadaise gynę Lietuvą nuo priešų.

Mokinukai sakė gražius žodžius, dainavo Vėlinių dainas, uždegtas  žvakeles sudėjo ant didžiojo pilkapio. Po to uždegėme Vėlinių lauželį, iš ąžuolinio kaušelio gėrėme girą, kartu pažaidėme, pasivaišinome. Nors lietutis ir paišdykavo su mumis, bet tai nesugadino šventės…

 

  J. Skupienė, M. Mašanauskienė

 

Jums taip pat patiks

Paskaita ketvirtokams  -,,Kodėl žmonės valgo?“
Paskaita ketvirtokams -,,Kodėl žmonės valgo?“
Mokamų būrelių mugė
Mokamų būrelių mugė
Mokytojo rekomendacijos būsimų pirmokų tėveliams