Lietuva – akmuo prie slenksčio seno
Ir lietaus lašelis debesy.
Lietuva – ugnis, kurią kūrenam,
Ir kurioj sudegsime visi.

J. Strielkūnas

Pilietiškumas Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje – ne tik skambūs žodžiai. Mūsų mokykla ugdo jaunąją kartą skiepydama mokiniams tautiškumo, pilietiškumo, patriotiškumo principus.

Kasmet minėdami Vasario 16-ąją, mes susiejame save su visa lietuvių tautos istorija, su pagrindine jos darbų ir žygių idėja, žvelgiame į savo praeitį kaip sąmoningi jos paveldėtojai.  Mūsų mažos tautos, kurią istorijos vingiai negailestingai blaškė, širdyse ši data užima ypatingą vietą. Valstybės atkūrimo dienai paminėti šiemet buvo skirta daugybė veiklų, integruotų į ugdymo procesą.

Progimnazijos ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo protų mūšyje, skirtame Vasario 16-ąjai paminėti. Aštuntų ir šeštų klasių mokiniams surengta netradicinė pamoka, kurioje jie žiūrėjo filmą apie daktarą Joną Basanavičių. Pirmų ir penktų klasių mokiniai dalyvavo Vasario 16-osios minėjimo koncerte. Šventinio renginio metu skambėjo jaunučių choro ,,Kregždelė”, folkloro ansamblio ,,Rugelis”, roko grupės „Rock ID” dainos.

Septintų klasių mokiniai minėjo valstybės atkūrimo dieną susitikime su Lietuvos žurnalistu, istorinės publicistikos laidos „Istorijos detektyvai” vedėjuVirginijumi Savukynu. Jis pateikė mokiniams išbandymų, užduočių, kurios patikrino jų žinias apie valstybei, mūsų kraštui svarbius įvykius. Dagiausiai klausimų atsakę žinovai, drąsiausieji buvo apdovanoti. Šventės proga sveikinimo žodžių negailėjo progimnazijos direktorė.

Sunkiai ir iš toli ėjome į Vasario 16-ąją. Per žalginius, sukilimus, baudžiavą ir sibirus žengė Lietuva savo laisvės link. Tad šiandien pelnytai didžiuojamės savo nepriklausomybe. Turėdami tvirtas, gilias istorijos, kultūros šaknis, auginame plačiausius sparnus mūsų tautos ateičiai.

 Lietuvių k. mokytoja Asta Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2016/02/11

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”