img_0024

Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą,
Išaugusį iš pelenų,
Kaip savo rūpestį didžiausią,
Kuriuo lyg vieškeliu einu. 

(Justinas Marcinkevičius)

Vartydami Lietuvos istorijos puslapius tarp daugybės neeilinių dienų prisimename itin didžias. Kasmet minėdami Vasario 16-ąją, mes susiejame save su visa lietuvių tautos istorija, su pagrindine jos darbų ir žygių idėja, žvelgiame į savo praeitį kaip sąmoningi jos paveldėtojai.

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija ugdo jaunąją kartą skiepydama tautiškumo, patriotiškumo bei pilietiškumo principus. Lietuvos valstybės atkūrimo diena kasmet čia tampa didžiule švente – rengiamos piešinių parodos, mokytojai organizuoja netradicines pamokas, kalba apie laisvę, nepriklausomybę. Šiemet mokykloje buvo surengtas iškilmingas Vasario 16-osios minėjimas, kuriame dalyvavo atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius. Svečias pasidalino savo mintimis, įžvalgomis apie Lietuvos laisvę, iškovotą nepriklausomybę.

Šventinio koncerto metu gražiausius žodžius Lietuvai skyrė 8B klasės mokinė G. Skupaitė, 5A klasės mokinys R. Pelanis perskaitė esė apie laisvės ir nepriklausomybės svarbą. Skambėjo jaunučių choro ,,Kregždelė”, folkloro ansamblio ,,Rugelis”, roko grupės „Rock ID” dainos, mokyklos šokių kolektyvas smagiai sukosi muzikos ritmu.

Sunkiai ir iš toli ėjome į Vasario 16-ąją. Per žalginius, sukilimus, baudžiavą ir sibirus žengė Lietuva savo laisvės link. Tad šiandien pelnytai didžiuojamės savo nepriklausomybe. Turėdami tvirtas, gilias istorijos, kultūros šaknis, auginame plačiausius sparnus mūsų tautos ateičiai.

 

Lietuvių kalbos mokytoja A. Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2015/02/13

Jums taip pat patiks

Kaziuko mugė
Kaziuko mugė
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai