5č ir 6n klasių mokiniai bei jų auklėtojos vasarą nutarė pasitikti leisdamiesi į edukacinę kelionę į Anykščius. Džiaugdamiesi galimybe atsipūsti nuo mokslų, patogiai įsitaisę autobuse, pakeliui grožėjomės vasariško rytmečio vaizdais, klausėmės įdomaus gidės pasakojimo.

Pirmoji mūsų stotelė – Anykščių šilelio Medžių lajų takas ir Puntuko akmuo. Pakili nuotaika, puikus oras prisidėjo prie patirtų įspūdžių – ne kasdien pasitaiko galimybė iš 34 m aukščio grožėtis įspūdingais gamtos vaizdais, Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti šv. Mato bažnyčios bokštus.

Kita stotelė  – Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istorinis komplekas. Viduramžiškai įrengtame pilies kieme turėjome galimybę išmėginti akies taiklumą ir rankų stiprumą šaudant iš lankų, mėtant ietį, mušant ripką. Susipažinome su ano meto žmonių gyvenimo būdu, kasdieniniais darbais ir pramogomis. Sužinojome, jog senovinis  stalo žaidimas „Kvirkatas“ – šaškių protėvis. Mielai išmėginome ne tik fizines, bet ir protines savo jėgas.

O toliau mūsų laukė bene įspūdingiausia išvykos dalis – leidimasis vasaros rogutėmis nuo Kalitos kalno. Pramoga, pripildyta adrenalino ir džiaugsmingo šėlsmo, paliko neišdildomus įspūdžius.

Savo kelionę  baigėme trumpa ekskursija po Anykščių centrą, apsilankymu šv.Mato bažnyčioje bei kopimu į „Laimės žiburio“ kalvą.

Auklėtoja Genovaitė Dobikaltienė

Atnaujinta: 2022/10/28

Jums taip pat patiks

Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena
Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą