Šauniausia ir smagiausia metų šventė – Užgavėnės. Tai tokia diena, kai galima kvailioti, šmaikštauti ir už tai tave tik giria bei vaišina, nes padedi išvyti žiemą. Etnokultūros būrelio nariai vasario 26 d. kartu su Jaunųjų turistų centro kraštotyrininkais nuvyko į Trakuose vykstančią Užgavėnių šventę. Mūsiškiai buvo su kaukėmis ir pasiruošę šokti, burti, ,,gydyti“ prekeivius bei kitus žmones. Prisirinkome ne tik saldumynų, bet ir duonos, giros, dešros ir obuolių. Aišku, ne už dyką: ir šokome, ir dainavome, ir daug visko pribūrėme. Antradienį, tikrąją Užgavėnių dieną, etnokultūros būrelio Kanapinis ir Lašininis kieme susiėmė dvikovoje, kur, aišku, žiema ir Lašininis pralaimėjo. Persirengėliai pašoko ir padainavo valgykloje, kur buvo gerai pavaišinti. Po to nuvykome į Jurgio Matulaičio bažnyčios parapijos namus, kur paįvairinome bendruomenės Užgavėnių šventimą žaidimais. Mokiniams taip patiko švęsti Užgavėnes, kad net ir trečiadienį, Pelenų dieną, apibarstė mokytojus ekologiškais beržo pelenais ir palinkėjo laimės ir būti sveikiems.

Etnokultūros būrelio vadovė Marija Mašanauskienė

Akimirkos: