Norėdami pažinti pasaulį ir suprasti jo dėsnius nuo pat mažų dienų imame jį tyrinėti liečiame, ragaujame, užuodžiame, girdime, matome. Vienus dalykus mums užtenka pamatyti, surasti informacijos ir taip juos pažinti, kitus išradimus reikia paliesti, išardyti ir tik taip išsiaiškiname, kaip jie veikia. Tam, kad galėtume įminti visas pasaulio paslaptis, negalime nustoti tyrinėti mus supančio pasaulio. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos bendruomenė jau trečius metus organizuoja Tyrėjų dieną, kurios metu mokiniai kartu su mokytojais pasineria į tyrinėjimus.

Klasės rinkosi įvairias veiklas. 78 klasių mokiniai buvo pakviesti pravesti užsiėmimus mažiesiems progimnazijos mokiniams. Pirmų klasių mokiniai gilino žinias apie skautavimą, pasaulio pažinimą. Antrokai nėrė į kūrybiškumo ir fantazijos, gamtos dovanų, kristalų ir kosmoso pažinimą. Trečių klasių mokiniai atliko eksperimentus su pienu, susipažino su planetomis bei jų įdomybėmis, tyrinėjo gamtos teikiamas dovanas. Ketvirtų klasių mokiniai kartu su auklėtojomis leidosi tyrinėti kosmoso ir paukščių pasaulius – mokiniai lankosi Etnokosmologijos muziejuje ir Dubingių žirgyne, dalyvauja kituose edukaciniuose užsiėmimuose.

Vyresnių klasių mokiniai pasaulį tyrinėja aplinką išeidami už mokyklos ribų. Penktų klasių mokiniai lankosi netoliese esančiame Vilniaus Universiteto Botanikos parke (Vingio parkas) ir ieško ten esančių vandens telkinių, kerpių pavyzdžių, skaičiuoja ir matuoja medžių amžių ir kamieno plotį, tyrinėja vaistažoles. Už parengtas užduotis dėkojame gamtos mokslų mokytojoms Dainai Aleksandravičiūtei ir Jūratei Petniūnienei. Šeštų klasių mokiniai tyrėjų dieną nusprendė praleisti muziejuose. Gamtos mokytoja Birutė Poškienė šeštokus  pakvietė apsilankyti Mineralų muziejuje ir iš arčiau pamatyti, kaip atrodo darbas su šiais gamtos lobiais, Etnokosmologijos muziejus taip pat sulaukė grupės mūsų progimnazijos šeštokų. Dar viena šeštų klasių mokinių grupė keliasi į iliuzijų pasaulį ir apsilanko Iliuzijų muziejuje. Septintų klasių mokiniai lankosi Vilniaus pilių rezervate ir dalyvaudami edukacinėse veiklose pažįsta Vilniaus istorijos puslapius. Aštuntų klasių mokiniams teko užduotis pasinaudojant savo išmaniaisiais įrenginiais skanuoti QR kodus ir įminti juose įrašytas paslaptis. Už parengtas užduotis vėl dėkojame gamtos mokslų mokytojams.

Įspūdžių kupini mokiniai šią dieną pasisėmė įkvėpimo ir toliau kurti, atrasti, pažinti, klausti ir aiškintis, kokia gi yra mus visus supanti aplinka ir kiek įvairiausių lobių joje slypi.

Lietuvių k. mokytoja Lina Jankauskaitė

Atnaujinta: 2023/03/06

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena