Smagu, kad ir šiemet 5-tų klasių mokiniai buvo apdovanoti jau tradicine tapusia išvyka po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus. Rugsėjo 4-5 d. visos penktos klasės lankėsi Paežerių dvare bei Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose. Paežerių dvaras įvardijamas kaip Suvalkijos perlas ir palydimas įvairiais epitetais. Vieni čia regi senosios Graikijos atspindį, kiti Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus, nukeliančius į 18 amžių. Mokiniai pasivaikščiojo po didingas dvaro menes, klausėsi gido pasakojamų istorijų bei įdomybių.

Dvaro ledainėje įkurtoje edukacijų erdvėje vaikai susipažino su naminio sviesto mušimo tradicija. Čia jie turėjo progą patys išbandyti sviesto muštuvą bei paragauti naminės duonos ar pyrago su šviežiu, pačių sumuštu sviestu. Visi drąsiausi įkopė į buvusiuose tarnų namuose atstatytą apžvalgos bokštą bei apsilankė šalia įkurtame Vilkaviškio krašto muziejuje.

Toliau mūsų kelionė tęsėsi į Ožkabalius, J. Basanavičiaus gimtinę – muziejų. Čia mus pasitiko linksmos edukatorės, kurios paruošė mokiniams orientacinį žaidimą. Mokiniai įsitraukę rinko informaciją apie sodybos istoriją bei paties J. Basanavičiaus šeimą, jo gyvenimą bei palikimą.

Džiaugiamės galimybe geriau pažinti mūsų progimnazijos įamžintą asmenybę bei Suvalkijos kraštą ir jo žmones.Atnaujinta: 2023/09/11

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Be patyčių
Be patyčių
Informacija dėl maitinimo
Informacija dėl maitinimo