Šį pavasarį nuotolinio mokymosi kasdienybę paskaidrino progimnazijos  mokinių ir mokytojų susitikimai  ne tik su kitų Lietuvos mokyklų, bet  ir su kitų šalių bendraamžiais. Puoselėdami Frankofoniškas tradicijas ir Jono Basanavičiaus vardą, surengėme virtualius susitikimus, kuriuose vaikai pasakojo apie savo krašto šventes,  tramdydami jaudulį mokėsi viešo kalbėjimo, tobulino prancūzų kalbos žinias, demonstravo puikius informacinių technologijų  įgūdžius.

Kovo mėnesį  Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija organizavo pirmąją Lietuvos „Qualité Francophone“ mokyklų vaikų prancūzų kalbos konferenciją „Per šventes ir tradicijas atrandame draugystę” (A travers les fêtes et les traditions, on découvre l’amitié!). Konferenciją prancūzų kalba vedė Aušrinė Bulavaitė ir Adomas Guillaume iš 5S klasės bei Adelė Puišytė ir Meda Vidūnaitė iš 6S klasės. Renginyje dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Radviliškio pristatė savo regionų šventes, tradicijas ir papročius. Nuotoliniu būdu renginyje svečiavosi Prancūzų instituto direktorius Thomas Buffin, o sveikinimus siuntė ir klausimus konferencijos dalyviams tiesiai iš LRT studijos pateikė žurnalistas Ignas Krupavičius ir populiarioji etnografė Loreta Sungailienė, apie tradicijas mintimis dalijosi Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Renginio apdovanojimų statulėles su margučiais, išmargintais senoviniu būdu, bei šiuolaikiškai Fab Lab laboratorijoje, sukūrė mūsų technologijų mokytojai Henrikas Vaišvila ir Stasys Voveris.

Neišdildomus įspūdžius balandžio 15 d. dieną paliko tarptautinis susitikimas. Buvo smagu pamatyti draugus iš kitų šalių, kuriems siuntėme laiškus, siuntinius, dalyvavome kituose projektuose. Šį kartą visi kartu pristatėme savo šalių papročius. Vaikai pasakojo, nufilmavo, net suvaidino Turkijos, Rumunijos, Kinijos, Ukrainos, Italijos tradicijas. Sužinojome kaip paruošti tikrą turkišką kavą, kodėl Turkijos gatvėse galima sutikti tiek daug kačių, kaip margučiai marginami Rumunijoje, kaip sutinkami ir švenčiami Naujieji Metai Kinijoje ir kokios didžiausios šventės yra Ukrainoje.

Džiaugiamės mūsų progimnazijos mokiniais, kuriems teko itin atsakingas darbas – vesti tarptautinį renginį. Neliko nepastebėtas šeštokių, Deimantės Vasiliūnaitės, Miglės Onos Valaitytės ir Rusnės Vaišvilaitės, parengtas video pristatymas apie Lietuvos kraštą, kuriame skambėjo pačių įdainuotos lietuviškos dainos. O Meda Vidūnaitė ir Adelė Puišytė jautriai papasakojo apie Kūčių vakarienę.

Atsisveikindami visi sutarėme, kad nekantriai laukiame kitų susitikimų. Net neabejojame, kad užmegzta draugystė tik stiprės. Kartu dalijamės vaikų įspūdžiais ir mintimis apie šį susitikimą:

Rusnė: „Labai laukiau ir nekantravau dėl šios konferencijos, buvo įdomu tiek mums patiems su klasės draugais pristatyti savo sukurtą filmuką, tiek stebėti kitus mokinius, kurie išties nustebino savo išradingumu“.

Meda: „Prieš konferenciją jaudinausi, bet jaudulį labai greitai pakeitė juokas ir džiaugsmas, nes moksleivio iš Turkijos pasirodymas buvo itin komiškas, jis padėjo atsipalaiduoti“.

Miglė: „Prisipažinsiu, kad nerimavau, o kai pamačiau, kiek daug žmonių dalyvauja konferencijoje, gerokai nustebau, tačiau įveikiau save ir dabar didžiuojuosi savo pastangomis, būtinai dalyvausiu panašiuose renginiuose ir toliau, nes jie padeda tobulėti“.

Adelė: „Man konferencija labai patiko. Dabar atrodo, kad nuotolinio mokymo metu esame atskirti vieni nuo kitų, uždaryti, suvaržyti, bet šis renginys išlaisvino iš keturių namų sienų erdvės. Pamačiau kitų šalių mokinius, jie pristatė savo kultūras, jaučiausi tarsi kelionės metu!“.

Deimantė:  „Man konferencija pirmiausia padėjo vėl atrasti ryšį ir bendro darbo su klasės draugais džiaugsmą. Prieš renginį kartu repetavome, ruošėmės, jautėmės, tarsi išties būtume drauge, dalinomės visomis emocijomis“.

Danielius: „Įspūdį labiausiai patiko Turkijos moksleivio pristatymas. Gal kai kurie galvoja, kad tokios konferencijos nuobodžios, bet jie labai klysta – buvo be galo įdomu!“.Atnaujinta: 2023/09/11

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus
Mokamų būrelių mugė
Mokamų būrelių mugė