1

   Kovo 12 d. progimnazijoje svečiavosi sąjūdietė, Lietuvos Respublikos Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė. A. Rupšytė – viena iš nedaugelio Sąjūdžio aktyvistų, net  ir po 25 metų palaikančių ryšius su visais svarbiausias gyvais to meto dalyviais. Tai „gyvas“ Lietuvos kovotojų istorijos liudininkas. Jos dėka yra sukauptas itin gausus Sąjūdžio archyvas, saugomi autentiški video siužetai.

   Viešnia vaikus supažindino su Lietuvos kelio į nepriklausomybę žingsniais. Buvo aptariami istorijos įvykiai nuo 1987 m. iki 1990 m. Itin daug dėmesio buvo teikiama Sąjūdžio veiklai, Baltijos kelio akcijai aptarti. Mokiniai aktyviai domėjosi to meto aktualijomis, Baltijos kelio organizavimo niuansais.

   Susitikimas dar kartą priminė, jog gyvename valstybėje, kuri už savo nepriklausomą žemę kovojo  vieningai bei garbingai.

 

Istorijos mokytoja Simona Stankutė


Atnaujinta: 2015/03/18

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”