img_0013Pilietiškumas Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje – ne tik skambūs žodžiai.Mūsų mokykla ugdo jaunąją kartą skiepydama tautiškumo ir pilietiškumo principus. To pavyzdys – gruodžio 7 d. vykęs susitikimas su projekto „Misija Sibiras“ dalyviu Tomu Kazulėnu. Jame dalyvavo 5 b,5 c, 8 a ir 8 c klasių mokiniai. T. Kazulėnas pasakojo, kad į Sibire esančias lietuvių tremties vietas keliavo šešerius metus. Svečias savo pasakojimą pailiustravo nuotraukomis, pasidalino įspūdžiais iš ekspedicijų. Jų tikslas – nykstančių tremtinių kapų sutvarkymas. Pasiekti tikslą padeda ne tik vietinių gyventojų palaikymas, bet ir komandos susitelkimas. Didžiausi ekspedicijos iššūkiai – žygiai civilizacijos nepaliesta Sibiro taiga, kurioje apstu uodų, žmogaus pėdos nemačiusių brūzgynų, meškų paliktų brydžių. Mokiniai susidomėję klausėsi svečio pasakojimo, uždavė įvairiausių klausimų. Jie taip pat prisiminė istorinį kontekstą: kodėl ir į kokias Sibiro vietoves lietuviai buvo tremiami. Mokiniams šis susitikimas buvo naudingas: jie išgirdo apie Sibire kalėjusių tremtinių atminimo įamžinimą, įsitikino, kad savo darbais galima įrodyti pilietiškumą ir patriotiškumą.

 

Mokytojai V. Vošterys, A. Šalkauskaitė

 

img_0017 img_0016


Atnaujinta: 2016/12/08

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė