4c klasės mokiniai dalyvavo renginyje ,,Tremties lagaminai“, kuris vyko A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje.  Edukacinį renginį vedė ne vieną nominaciją pelniusios knygos ,,Sibiro haiku“ autorės Jurga Vilė ir Lina Itagaki.  Ši knyga yra gavusi Prano Mašioto premiją kaip geriausia 2017 metų vaikų ir paauglių knyga. Joje istorinė Sibiro tremties tema atskleista originalia komikso forma.

Autorė Jurga Vilė sako: ,,Kartais yra temų, kuriomis su vaikais kalbėti yra sunku, tačiau kalbėti reikia – mūsų vaikai supras, o knyga gali padėti, ypač jeigu istorija – kaip šioje – papasakota vaikui suprantama kalba, galvojant apie jauną žmogų, kuris ją skaitys. „Sibiro haiku“ – jaudinanti knyga. Ji šviesi, kad ir kokius baisius dalykus pasakotų: neįtikima, koks žmogus gali būti stiprus pačiose pažeidžiamiausiose sąlygose, kokių vizijų gali susikurti galvoje, kad jam būtų lengviau išgyventi.“

Edukacijos metu mokiniai ne tik uždavė autorėms klausimų, bet ir buvo kviečiami pagalvoti apie tai, kas brangiausia ir ką galėtų pasiimti su savimi į tolimą kelionę. Mokiniai kūrė savo brangių žmonių ,,albumus“ ir  ,,krovė“  daiktus į ,,lagaminus“.

Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį, norime, kad mūsų prosenelių ir senelių vargai bei heroizmas nebūtų pamiršti, o keliautų iš lūpų į lūpas.  Blogis ir gerumas neturi tautybės.

Informaciją rengė Irena Karpavičienė

Atnaujinta: 2018/10/15

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”