DSC_0567[1]Rugsėjo 20 dieną progimnazijos folkloro ansamblis „Rugelis“ su mokytoja Jelena Skupiene ir mokinių tėveliais praleido netradiciškai. Jau antrus metus iš eilės mokyklos mokinius į svečius pasikviečia LMTA docentė, knygų autorė ir Jungtinių kaimų bendruomenės „Užugiriai“ narė Lolita Navickienė. Trakų rajone kasmet organizuojama tradicinė Sakralinės muzikos diena „Skamba giesmės Angelų kalvoje“. Šventės metu angelų apsuptyje vyko folkloro ansamblių pasirodymai. Renginyje buvo pašventintos net dvi skulptūros: LR Specialiųjų tyrimų tarnybos darbuotojų funduoto Šv. Arkangelo Mykolo skulptūra bei verslininkės Birutės Jurgaitytės funduoto Našlaitėlių globos angelo skulptūra. Taip pat buvo pristatyta dar rengiama knyga „Angelų kalva“, kurios autorė ir sudarytoja Lolita Navickienė.

DSC_0589[1] DSC_0575[1]

Šventės dalyvių gretas papildė folkloro ansambliai „Radasta“ (vadovės Marytė Morkūnienė ir Rasa Zakarė), Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos folkloro ansamblis „Rugelis“ (vadovė muzikos ekspertė Jelena Skupienė) bei mokytojos Marijos Mašanauskienės vadovaujamas etnokultūros būrelis, Grikiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Šaltinėlis“                  (vadovė Marina Bruzgulienė), Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos jaunimo mišrus ansamblis „Vytautukai“ (vadovė muzikos mokytoja metodininkė Rima Giedrienė).

DSC_0562[1] DSC_0561[1]

Angelų kalva traukia ne tik renginių metu. Čia dažnai apsilanko žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir svečiai iš užsienio. Vieni jų gėrisi Lietuvos menininkų skulptūromis, kiti atvažiuoja pailsėti po sunkių darbų, treti atveža savo rūpesčių ir džiaugsmų, prašymų ir padėkų bei paskiria jas ten stovintiems angelams.

Jelena Skupienė


Atnaujinta: 2015/09/23

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”