Vasario 15 dieną progimnazijos folkloro ansamblis „Rugelis“ dalyvavo pirmoje, analogijų neturinčioje Signatarų šventėje, kuri vyko Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje. Šios gimnazijos mokiniai, prisimindami ir pagerbdami 1918 metų Vasario 16 dieną pasirašytą Lietuvos Nepriklausomybės aktą, švęsdami savo valstybės atkūrimo šimtmetį, pasiūlė visiems Vilniaus miesto moksleiviams tapti signatarais ir pasirašyti IŠTIKIMYBĖS LIETUVAI AKTĄ.

Šioje pilietinėje akcijoje dalyvavo 54 Vilniaus miesto mokyklos, signatarais tapo 8971 moksleivis. Šio akto pasirašyme dalyvavo ir Jono Basanavičiaus progimnazijos mokiniai.

Į renginį buvo sukviestos visos Vilniaus miesto mokyklos, dalyvavusios akto pasirašyme. Šventės svečiai buvo gydytojas Kęstutis Petrulis, 1918 m. Vasario 16 – osios Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Alfonso Petrulio vaikaitis ir istorijos mokslų daktarė Vilma Bukaitė.

IŠTIKIMYBĖS LIETUVAI AKTAS

Vien tik ji yra prasmė tikroji, nepakeis jos niekas niekada,
Kai vienai tu viską paaukoji, ji tavo pradžia ir tavo pabaiga. (Erika Drungytė)

Mes, laisvos Lietuvos vaikai, pasitikdami savo valstybės atkūrimo šimtmetį, įkvėpti jos garbingos istorijos ir mąstydami apie mūsų šalies ateitį, pasižadame:

Visada būti ištikimi savo Tėvynei Lietuvai, saugoti, ginti ir branginti jos laisvę, nepriklausomybę.
Pažinti ir gerbti savo krašto istoriją, papročius, puoselėti kalbą, senąsias tradicijas ir kurti naujas, skatinančias vienybę ir pasididžiavimą savo šalimi.
Saugoti ir tausoti savo šalies gamtą, gerbti jos žmones, mokytis atidumo ir pakantumo vieni kitiems.
Mylėti savo Tėvynę ir didžiuotis ja, siekti mokslo, meno, sporto aukštumų ir gerais darbais garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.
Tegul šie žodžiai virsta darbais, tegul širdyje negęsta protėvių uždegta Tėvynės meilės liepsna, tegul šis ištikimybės šaliai pažadas padeda mums kurti gražią ir šviesią Lietuvos ateitį.
Ir šviesa, ir tiesa mus žingsnius telydi.

Tegul šie žodžiai virsta darbais ir mūsų Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje.

Jelena Valiulienė

Atnaujinta: 2018/02/18

Septintų klasių STEAM kelionė arba gamtamokslės pamokos „be sienų”