2017 m. balandžio 20 d. mūsų progimnazijos bendruomenė organizavo akciją „Darom“. „Darom” arba „Let’s do it World“ – tarptautinė organizacija, kuri vienija 113 pasaulio valstybių. Šiai dienai Lietuva yra sukaupusi didžiausią patirtį visame pasaulyje organizuojant masines aplinkos tvarkymo talkas.

Idėjos autoriai – estai, tačiau Lietuva buvo viena iš pirmųjų šalių, kuri prisijungė prie šio judėjimo. „Darom“ akcija yra vienas didžiausių renginių Lietuvoje, kuris atkreipia dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet skatina savanorystės, socialinio atsakingumo ir pilietiškumo jausmus.

Šių idėjų vedini, drauge su aštuntokais, patraukėme į „Maisto banko“ sandėlį, kuriame rūšiavome, į dėžes dėliojome maisto produktus, skirtus vargingiau ir skurdžiau gyvenantiems Lietuvos žmonėms. Iš tiesų, stebėjomės, kiek dar pakankamai gero, gana kokybiško maisto parduotuvės nurašo, tačiau džiaugėmės tuo, kad maistas nėra utilizuojamas, o gera valia, labdaros-paramos tikslais, atiduodamas „Maisto banko“ organizacijai, kuri savo ruožtu pasirūpina tuo, kad nors ir senstelėjęs ar prekinę išvaizdą praradęs maistas pasiektų tuos, kurie jo stokoja.

„Maisto banko“ darbuotojai nuoširdžiai stebėjosi mūsų mokyklos auklėtinių stropumu, tvarkingumu, dėmesingumu vienas kitam bei begaliniu darbštumu. Administracijos atstovai gyrė ir mūsų mokytojus, kad šie, netausodami nei jėgų, nei sveikatos, išaugino tokius dorus, darbo ir atsakomybės nebijančius Lietuvos piliečius, kurie, be to, yra socialiai orientuoti ir motyvuoti jauni žmonės, suprantantys, jog tinkamas vartoti maistas neturėtų būti išmetamas į sąvartynus, bet pasiektų nepritekliuje gyvenančiųjų stalą.

„Maisto banko“ sandėliuose ir šaldytuvuose praleidome gerą pusdienį, tačiau nesuvargome, nepailsome ir, kupini ryžto bei optimizmo, džiaugėmės galėdami bent maža dalimi prisidėti prie geresnės Lietuvos visuomenės kūrimo ir puoselėjimo. Taip pat mes propaguojame atsakingą maisto vartojimą, racionalią mitybą, skatiname efektyvų išteklių naudojimą bei visuomenės solidarumą mažinant skurdą ir tausojant aplinką.

Lietuvių kalbos mokytojas Laurynas Giedra

Akimirkos:Atnaujinta: 2017/04/21

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė