Saugesnio interneto diena – tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES Safe Borders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Saugesnio interneto diena 2020-aisiais metais minima vasario 11 d. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šią dieną minėjo ir Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mokiniai. Jie kūrė skrajutes su patarimais visai bendruomenei, kaip saugiai naudotis internetu. Klasių valandėlių metu aptarė šių dienų interneto galimybes ir pavojus jame.
Buvo pristatytas asociacijos „Langas į ateitį“ vykdomas projektas „Prisijungusi Lietuva“. Projekto tikslas – padėti vyresnio amžiaus žmonėms atrasti internetą ir išmaniąsias technologijas. Mokiniai kviečiami tapti e.skautais ir padėti senjorams bibliotekose išmokti naudotis išmaniaisiais telefonais ir internetu. Kiekvienas e.skautu tapęs jaunuolis, bibliotekoje išmokęs 5 senjorus naudotis išmaniosiomis technologijomis ar internetu, gaus ne tik neįkainojamo bendravimo patirties, bet ir dovanų išmaniąją apyrankę.
Daugiau informacijos www.prisijungusi.lt

Atnaujinta: 2020/02/11

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus
Mokamų būrelių mugė
Mokamų būrelių mugė