Sveikiname su Lietuvos valstybės šimtmečio mokslo metų pradžia!

Prieš daugiau kaip 100 metų Vincas Kudirka, perkaitęs pirmąjį lietuviško „Aušros“ laikraščio leidinį, rašė: „Rodos, užaugau išsyk, ir tas pasaulis jau man per ankštas… Pajutau save didžiu, galingu: pasijutau lietuviu esąs. Ta valanda antrojo užgimimo per daug yra svarbi mano gyvenime, kad galėčiau ją užmiršti. Negaliu taipogi užmiršti, kaip ir nepripažinti, kad už tą valandą esu kaltas Basanavičiui“.

Skolingi Basanavičiui esame ir dabar, po 100 metų. Skolingi už tą garbę, kad šiandien mąstome ir kalbamės lietuviškai. Kad šiandien švenčiame savo valstybės jubiliejų, o mes – Jono Basanavičiaus progimnazijos bendruomenė – esame ne tik skolingi, bet ir dar daugiau įpareigoti savo valstybę puoselėti, kurti ir garsinti.

Užaukime tiek, kad ir mums – kiekvienam iš mūsų – pasaulis taptų per ankštas. Kad inicijuotume pokyčius, kad keistume pasaulį ir sukurtume jį tokį, kuriame, susiėmus rankomis, jaustume garbę ir pareigą visada vienas kitą palaikyti, ir visada didžiuotis savo bendruomene, miestu, savo valstybe ir žmonėmis.

Progimnazijos direktorė Jurgita Nemanienė



Atnaujinta: 2018/09/03

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė