Žmogaus santykis su gamta, kultūra yra labai svarbus, nes kiekvienas esame viso to dalis. Mokyklos aplinka – įdomus tyrinėjimų objektas. Tai tarsi gyvoji gamtos ir kultūros pamoka, kuri padeda formuoti mokinių gamtamokslines, vertybines nuostatas.

Lapkričio 29 d. mūsų progimnazijoje vyko projekto „Gamtinių ir kultūrinių objektų pažinimas artimoje aplinkoje“ baigiamoji konferencija. Mūsų mokykla  jau rugsėjo mėnesį pradėjo įgyvendinti šį aplinkosauginį projektą. Jį įgyvendindami bendradarbiaujame su Vilniaus miesto savivaldybe, Vilniaus Čiurlionio trikampio bendruomene, Vilniaus universiteto Botanikos sodu, VU Medicinos fakultetu, UAB Hnit Baltic.

Projekto tikslas – pažinti gamtos ir kultūros objektus savo mokyklos apylinkėse, taip pat ugdyti bendruomenės narių gamtosaugines ir kultūros puoselėjimo žinias ir vertybes.

Lapkričio 8 d. mūsų progimnazijos bendruomenė dalyvavo renginyje: naudodamiesi mokinių sukurtais žemėlapiais, ieškojo mokyklos artimoje aplinkoje esančių gamtos ir kultūrinių objektų. Renginys sulaukė didžiulio pasisekimo ir pačių geriausių atsiliepimų. Tyrinėdami gamtos ir kultūros objektus mokyklos aplinkoje, mokiniai sužinojo ir atrado įdomių dalykų.

Džiaugiamės, kad konferencijoje viešėjo ir pranešimus skaitė VU Botanikos sodo Vingio skyriaus vadovė daktarė Regina Juodkaitė, VU Medicinos fakulteto doc. dr. Ramunė Žilinskienė, UAB Hnit Baltic rinkodaros vadovas Justinas Tverkus, Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mokytoja ir šio projekto organizavimo grupės narė Svetlana Pakalnienė. Savo įspūdžiais apie tai, kaip sekėsi pažinti gamtos ir kultūros objektus artimoje mokyklos aplinkoje, pasidalino ir 3d klasės mokinės Sofija Tverkutė ir Rusnė Šerpytytė, 3b klasės mokinės Rusnė Gylytė ir Fausta Bublytė.

Pažinti istorinį, kultūrinį ir gamtinį žmonijos ir tautos palikimą, suvokti gamtos ir žmogaus ryšį – kiekvieno pareiga. Džiaugiamės, kad mūsų progimnazijos mokiniai entuziastingai tyrinėjo mokyklos aplinkoje esančius gamtos ir kultūros objektus.

Lietuvių k. mokytoja A. ŠalkauskaitėAtnaujinta: 2018/11/30

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena