2017 m. kovo 10-12 d. Prancūzijoje (Paryžiuje) vyko programos „eTwinning“ kontaktinis partnerių paieškos seminaras „Kaip suplanuoti pirmąjį eTwinning projektą“. Seminaro tikslas – susipažinti su „eTwinning“ projektų kūrimo galimybėmis, skatinti projektų kūrimą ir tarptautinį bendradarbiavimą „eTwinning“ erdvėje.
 Į tarptautinį seminarą konkuso būdu buvo atrinkti trys mokytojai iš Lietuvos. Progimnaziją ir Lietuvą atstovavo muzikos mokytoja ekspertė Jelena Valiulienė. Seminare dalyvavo 61 mokytojas iš 11 šalių.  Tris seminaro dienas vyko aktyvus darbas – dalyviai susipažino su „eTwinning“ platforma bei projektų šioje erdvėje planavimu. Buvo organizuotas dalyvių susipažinimas, partnerių paieška. Kiekvienas projekto dalyvis pristatė savo projekto viziją partnerių paieškai. Seminaro metu buvo pristatytos „Twinspace“ erdvės ir skaitmeninių įrankių pavyzdžiai: Padlet, Kahoot, Madmagz, Stickymoose. Seminarą vedė nacionalinio Prancūzijos „eTwinning“ biuro vadovė Marie-Christine Clement-Bonhomme. Antrąją seminaro dieną dalyviai aktyviai ieškojo partnerių ir temų bendriems projektams, dirbo būsimųjų „eTwinning“ projektų tarptautinėse darbo grupėse, dalinosi darbo patirtimi, teikė pasiūlymus projektų rengimui. Trečiąją seminaro dieną, baigę planuoti ir kurti projektus – pristatė juos visiems seminaro dalyviams. Džiaugiamės, jog projektų dalinimosi eigoje buvo pasirinktas mokytojos Jelenos Valiulienės projektas „Nos espoirs“ („Mūsų viltys“), kuriuo susidomėjo dvi Prancūzijos mokyklos ir viena Lenkijos mokykla. Projektas jau žengė pirmuosius žingsnius. Dalyvių amžius 11–16 m. Šiame projekte dalyvauja progimnazijos 5 p klasė. Mokiniai pradėjo pažintį „Twinspace“ erdvėje, o mokytojai dalinasi patirtimi. Seminaro nauda kiekvienam dalyviui – didžiulė. Bendravimas ir bendradarbiavimas grupėse paskatino įgyvendinti būsimųjų projektų idėjas, padėjo dalyviams tobulėti ir suteikė mokymo procesui naujų galimybių. Daugelis Europos mokyklų „eTwinning“ priemonėmis užmegs naujus ryšius, o mokinius paskatins mokymo procesą padaryti įdomų ir patrauklų bei motyvuos plačiau žvelgti į IKT galimybes. Seminaro metu įgytas žinias bei sukurtus „eTwinning“ projektus dalyviai pradės įgyvendinti grįžę į mokyklas bei pritaikys naujus įgūdžius profesinėje veikloje – vedant pamokas ir organizuojant ugdymą. Darbinga, aktyvi veikla, puikus seminaro organizatorių pasirengimas, bendradarbiavimas su Europos mokytojais užtikrino sklandų darbą seminaro metu bei parengė dalyvius tolimesniam bendradarbiavimui.

Parengė muzikos mokytoja ekspertė Jelena Valiulienė

 

Akimirkos:

 


Atnaujinta: 2017/03/20

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”