Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija tapo viena iš 22 Vilniaus mokyklų, kurių mokiniai šį rudenį turės galimybę išbandyti dalyvaujamojo biudžeto modelį. Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas mokiniams prisidėti prie mokyklos kūrimo siūlant idėjas bei planuojant jų įgyvendinimą. 

Projektą organizuoja ir mokykloms įgyvendinti padeda „Edu Vilnius“ drauge su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi. Šios organizacijos mokinių idėjų įgyvendinimui skirs 1000 eurų, o dar 200 eurų prisidės mokyklos administracija.  

Spalio 19 d. mokykloje lankėsi Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos istorijos mokytoja  Edita Gervetauskaitė sėkmingai vadovavusi dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimui savo mokykloje. Viešnia mokiniams pristatė projektą bei pagrindinius dalyvaujamojo biudžeto principus. Pristatymas buvo išties įtraukus – mokinių grupelės iš karto ėmėsi idėjų generavimo, jomis dalijosi ir sulaukė grįžtamojo ryšio iš p. Editos. 

Projekto pristatyme dalyvavę mokiniai apie projektą papasakos savo klasės draugams ir kartu generuos geriausią klasės idėją. Vėliau, aprašę savo idėjas, pagrindę jų naudingumą mokyklos bendruomenei, atitikimą tvarumo principams bei parengę sąmatas, idėjų projektus teiks mokyklos konsultacinei grupei, kuri atrinks geriausius pasiūlymus. Juos vertins mokyklos bendruomenės nariai ir balsavimu išrinks idėją, kuriai įgyvendinti ir bus skirti 1200 eurų. Balsavimo rezultatai ir daugiausia palaikymo sulaukęs mokinių pasiūlymas bus paskelbtas lapkričio 23 d., Jono Basanavičiaus gimimo dieną. Atnaujinta: 2023/11/13

Jums taip pat patiks

STEAM veiklos Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje
STEAM veiklos Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!