Likimo nuskriausta, bet nepalūžus

Ir priešų taip ilgai engta

Tauta tu išdidi, nesusigūžus

Žengi Vasario šaltyje basa

Elija,  6 klasė

Vasario 16-oji – ilgo ir sudėtingo Lietuvos istorijos tarpsnio pabaiga, tapusi Lietuvos nepriklausomybės kelio pradžia, kurią vėliau vainikavo Kovo 11-osios įvykiai. Nevalia pamiršti, kad tarpukariu prie nepriklausomos šalies atsiradimo svarų indėlį įnešė Nepriklausomybės Akto signataras, tautos patriarchas Jonas Basanavičius, padėjęs parašą ant vieno svarbiausių šalies dokumentų. Minint svarbiausias nepriklausomybės šventes bei artėjančias Lietuvių kalbos dienas progimnazijoje vasario-kovo mėnesį organizuojamos šventinės veiklos.

Šias veiklas 1–8 klasių mokiniai ir mokytojai pradėjo vasario 10-ąją atrasdami trispalvę kitaip ir įkomponuodami ją į ugdymo procesą. Iki kovo 1 d. visi moksleiviai kviečiami išrinkti gražiausio aplankyto Lietuvos kampelio nuotrauką ir drauge sukurti virtualų jų albumą (nuotraukas siųsti el. paštu renginiai@basanaviciausprogimnazija.lt). Progimnazijos istorijos mokytojos R. Tervydienė ir D. Tomkutė visą mokyklos bendruomenę pakvies išbandyti jėgas protų mūšyje, o artėjant Kovo 11-ajai visi savo žinias galės išbandyti žaisdami Europos Komisijos sukurtą Europos Sąjungos šalių vėliavų žaidimą. Basanavičiaus FB radijo komanda kartu su mokyklos bendruomenės nariais kalbėjo apie tai, ką jiems reiškia laisvė ir nepriklausomybė, kuo ypatingos šios šventės buvo tada ir dabar.

1–4 klasių mokiniai šias šventes mini kurdami piešinius, kuriuose naudoja tik trispalvės spalvas, piešiniais iš žodžių atvaizduoja Lietuvos kontūrus, renka gražiausius lietuviškus žodį ir kuria jų medžius, aiškinasi, ką jiems reiškia Lietuva, rašo eilėraščius ir dalyvauja virtualiuose užsiėmimuose. Minėdami Lietuvių kalbos dienas 5–8 klasių mokiniai kviečiami kurti pasakojimus, kuriuose visi žodžiai prasideda iš tos pačios raidės, inscenizuoti ir raiškiai deklamuoti lietuvių autorių kūrinius, aprašyti gražiausias matytas Lietuvos vietas.

Džiaugiamės progimnazijos bendruomenės nuveiktais darbais, skirtais svarbiausioms Lietuvos istorijos datoms paminėti ir įkvėpti toliau saugoti bei kurti nepriklausomos Lietuvos ateitį, kurioje bus gerbiama ne tik sunki praeitis, bet ir išsaugotas lietuviškas žodis.

Lietuvių kalbos mokytojos Lina Jankauskaitė ir Gintarė Pugačiauskaitė

 

O istorijos mokytojos Ringailė Tervydienė ir Dana Tomkutė  kviečia pasitikrinti, kaip gerai pažįstate Lietuvą.

Prisijunkite prie protmūšio ir tapkite geriausiu Lietuvos žinovu!

Tereikia nueiti į joinmyquiz.com ir įvesti kodą 724155.

 

 

Atnaujinta: 2021/02/22

Jums taip pat patiks

Bendruomenės sporto diena
Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama