Kovo 13 ir 15 dienomis J. Basanavičiaus progimnazijoje  įvyko literatūrinės – muzikinės popietės, skirtos Pasaulinei poezijos dienai. Skambėjo įvairių poetų eilėraščiai, kuriuos mokiniai deklamavo lietuvių, prancūzų, anglų, rusų kalbomis. Dainavo vokalinis ansamblis ,,Kregždelė” (vad. Jelena Skupienė).

Kovo 13 d. renginio svečias poetas Rimgaudas Graibus išraiškingai paskaitė kelis savo kūrybos eilėraščius ir progimnazijos bibliotekai padovanojo savo poezijos knygų.

Kovo 15 d. svečiai – Vilniaus karininkų Ramovės ansamblio ,,Vingrė“ vokalinė grupė (vad. Petras Garšva). Mokiniai buvo sužavėti nuotaikingomis jų dainomis.

Literatūrines – muzikines popietes organizavo Laima Barauskienė, jai padėjo lietuvių k., anglų k., prancūzų k. mokytojos.

Kovo 16 d. 11 val. mokyklos aktų salėje įvyko 3-4 klasių mokinių susitikimas su vaikų  poete, dramaturge Violeta Palčinskaite. Dramos būrelio mokiniai (mokyt. R. Cicėnienė) paruošė trumpą inscenizaciją, kurioje skambėjo V.Palčinskaitės eilės. Vokalinio ansamblio „Kregždelė“ dainininkai padainavo (mokyt. J. Skupienė). Gerbiama poetė papasakojo apie savo kūrybinį kelią. Mokiniai uždavė labai daug įvairių klausimų ir sulaukė įdomių atsakymų. Susitikimo pabaigoje V. Palčinskaitė dalino autografus knygose, kurias vaikai atsinešė iš namų. Susitikimas buvo šiltas ir paliks gražų atminimą mokinių širdyse.

Atnaujinta: 2013/11/08