Šiais mokslo metais mūsų progimnazijos mokiniai, kartu su chemijos mokytoja Irena Stalnioniene ir fizikos mokytoja Daina Aleksandravičiūte, dalyvavo respublikiniame STEAM konkurse „ Mūsų eksperimentas“. Progimnazijai atstovavo dvi mūsų mokinių komandos : Anastasija Lukšaitė ir Povilas Kašauskas, kurie atliko eksperimentą „ Potvynio detektorius” bei Eivydas Trioška ir Radvilas Pelanis su eksperimentu „ Vario dangų formavimas elektrolizės ir pavadavimo reakcijos būdu“. Džiaugiamės, kad abiejų komandų mokiniai tapo pirmosios vietos nugalėtojais.

Liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis šio konkurso pirmos vietos laimėtojai vyko į pažintinę kelionę po Estiją, Suomiją ir Latviją.kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius kartu su Švietimo ir mokslo ministerija. Pagrindinis kelionės tikslas – aplankyti Helsinkio mokslų centrą “Heureka”, kuriame pateikiamos įvairios mokslo teorijos ir išradimai, dabarties technologijos, pristatomi ir analizuojami mūsų planetos socialiniai ir gamtos reiškiniai. Sumaniai ir žaismingai pateikti eksponatai įdomūs mažam ir suaugusiam, o, svarbiausia, didžiąją dalį eksponatų galima pačiupinėti ir pačiam atlikti daugybę eksperimentų bei testų. Mokiniai turėjo galimybę pasigaminti monetą su savo atvaizdu, išbandyti drąsą važiuojant dviračiu maždaug penkių metrų aukštyje ištemptu lynu bei apsilankyti moderniame planetariume.

Helsinkio biomedicinos tyrimų centre moksleiviai susipažino su šiame centre dirbančiu lietuviu Arvydu Dapkumi, kuris aprodė laboratorijas, naudojamą mokslinę įrangą jose, papasakojo apie glaudų centro bendradarbiavimą su šalia esančiomis ligoninėmis.

Kelionės metu moksleiviai turėjo unikalią galimybę susipažinti su Talino, Helsinkio ir Rygos miestų raidos istorija ir architektūra. Paskutinę dieną buvo aplankytas ir Parnu miestelis, kuris vadinamas Estijos vasaros sostine, be to, mokseiviai pailsėjo prie Baltijos jūros.

Esam dėkingi organizatoriams už įdomią, pažintinę, pilna įspūdžių kelionę. Kartu su mokiniais į kelionę vyko darbų vadovės – chemijos mokytoja Irena Stalnionienė ir fizikos mokytoja Daina Aleksandravičiūtė.

Daina Aleksandravičiūtė
Irena Stalnionienė

Atnaujinta: 2018/08/08

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena