Edukacinių išvykų dieną 5-ų klasių mokiniai apsilankė Jono Basanavičiaus gimtinėje – Ožkabaliuose. Ši išvyka – tradicinė mokyklos dovana penktų klasių mokiniams. Diena buvo puiki, netikėtai nusišypsojo saulė, nurimo tą savaitę siautėjęs vėjas.

5c ir 5d klasių mokiniai dalyvavo protų mūšyje. Jo metu buvo užduodami klausimai, susiję su tautosakininku, publicistu, pirmojo lietuviško laikraščio ,,Aušra” leidėju, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru daktaru Jonu Basanavičiumi.

5b ir 5a klasių mokiniai sėmėsi žinių klausydamiesi edukacinės paskaitos ,,Pro vaikystės langą”, kurios metu susipažino su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais, išklausė pasakojimo apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas. Mokiniai turėjo užpildyti įdomius pratybų sąsiuvinius.

5e klasė dalyvavo pamokoje ,,Vargo mokykla”. Mokiniai, padedami daraktorės, mokėsi skaitytinių (raidžių), o nepaklusniesiems teko paklūpoti ant žirnių. Kadangi buvo nepaklusnūs ir triukšmingi, juos išgirdo žandaras. Įlėkęs jis trankėsi su bizūnu, tikrino, ar vaikai nesimoko lietuviškai. Gerai, kad ant stalo buvo numesti rusiško rašto lapeliai, tai patikėjo, kad mokiniai skaito rusiškai ir išėjo.

Po edukacinių pamokų visi penktokai apžiūrėjo J. Basanavičiaus gimtinės stubą, klėtį, senovinius rakandus, bandė atsigerti vandens iš kieme tebestovinčio šulinio.

Laisvu laiku visi mokiniai ir juos lydintys auklėtojai linksmai nusiteikę ilsėjosi rudeniškame ąžuolyne, pramogavo medinėje vaikų žaidimų aikštelėje. Daug naujo sužinoję, pailsėję visi sėkmingai grįžo į Vilnių.

Penktokų  auklėtojosAtnaujinta: 2018/10/31

Jums taip pat patiks

Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena
Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą