Prasidėjus mokslo metams progimnazija atliko tradicinį penktų klasių mokinių adaptacijos mokykloje tyrimą. Nuo spalio mėnesio pabaigos iki lapkričio vidurio į anketos klausimus atsakė 117 penktų klasių mokinių ir 81 jų namiškis.

Vaikų nuomone, svarbiausia mokykloje yra mokytis, o įdomiausia – bendravimas su draugais bei … pamokos! Kaip įdomiausią mokomąjį dalyką penktų klasių mokiniai išskyrė technologijų pamoką. Dauguma penktokų mano, kad mokytis jiems sekasi gerai arba labai gerai ir vis tiek didžioji dalis atsakiusiųjų pažymi, kad norėtų gauti geresnius pažymius. Jei galėtų rinktis dabar mokytis ketvirtoje ar penktoje klasėje, 72 proc. atsakiusių į klausimus rinktųsi mokytis penktoje klasėje.

Daugumai penktaklasių patinka eiti į mokyklą ir jie jaučiasi čia saugiai, klasėje jie turi draugų ir jaučia, kad kiti jį/ją mėgsta. Santykius su mokytojais penktokai įvertino 8,3 balo iš 10. Prie mokymosi penktoje klasėje dauguma jaučiasi pripratę, o tie kurie nepriprato, atsakė, kad reikia laiko priprasti prie vertinimo sistemos, taisyklių, užduočių kiekio, naujų mokytojų.

Didžioji dalis tėvų teigia, kad jų vaikai priprato prie mokymosi 5-oje klasėje, nors kai kuriems dar reikia laiko priprasti prie vertinimo sistemos, pasikeitusio krūvio bei skirtingų mokytojų. Dauguma tėvų mano, kad jų vaikai jaučiasi saugūs, jiems labai patinka arba dažniausiai patinka eiti į mokyklą. Santykius su mokytojais įvertino 8,9 balo iš 10.

Panašu, kad dauguma penktų klasių mokinių jau apsiprato mokytis penktoje klasėje.  O padedami mokytojų, klasių auklėtojų ir bendraklasių, tikime, kad visi sėkmingai mokysimės ir virtualiose pamokose, ir kai sugrįšime į klases progimnazijoje.

 

Atnaujinta: 2020/12/27

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena