Prasidėjęs kalendorinis pavasaris atnešė šurmulio į progimnazijos erdves. Kovo 1-ą dieną minime Kultūrų dieną. Šįkart edukacinė diena skirta pasaulio kultūrų pažinimui. 

Šią dieną 18 klasių mokiniai pasinėrė į bendradarbiavimu paremtus tyrinėjimus, kurių metu aiškinasi, kokios vyrauja šios šventės tradicijos ir papročiai. Surinkę medžiagą apie tradicijas pasirinktoje šalyje mokiniai pagamina šias tradicijas pristatantį plakatą ir jais pasipuošia mokyklos koridorius. Dienos veiklas vainikuoja pažintinė edukacinė Kahoot viktorina „Pažink Užgavėnių tradicijas pasaulyje“.

Edukacinės dienos veiklas papildė mokslinės laboratorijos organizuojamos veiklos: vyresnių klasių gabiausieji mokyklos mokiniais atliko eksperimentus mobilioje laboratorijoje ant ratų, 5 klasių mokiniai stebėjo filmą įrengtame Planetariume – „Gyvybės paieška Visatoje“.

6 klasių mokiniai Basanavičiaus lauko klasėje dalyvavo Mokslinės laboratorijos programoje „Vabzdžiai ir Voragyviai“, per mikroskopus tyrinėjo vabzdžius ir pažino smulkiausias jų daleles.

Visų 7-tų klasių mokiniams mokslininkas Gintaras pravedė įdomiosios biomechanikos paskaitas ir supažindino su sensorinių sistemų kūrimų, panaudojant integruotas gamtos mokslų žinias bei inžinerinius išradimus. Vaikai sužinojo, kaip mokslininkai semiasi idėjų iš gamtos ir kaip sukuria valdomas galūnes, kompensuojančias prarastus jutimus.

Vyriausieji progimnazijos mokiniai,  8-kai, prisilietė prie chemijos mokslo paslapčių ir su jaunuoju mokslininku Pauliumi dalyvavo programoje „Įdomieji chemijos eksperimentai“.

Dėkojame mobilios laboratorijos komandai už vizitą mūsų progimnazijoje ir įdomias mokslo veiklas vaikams!

Siekiant giliau pažinti įvairias tradicijas pirmo aukšto fojė papuošė Sendaikčių paroda, prie kurios kūrimo progimnazijos bendruomenės nariai, atnešę savo namuose saugomus senus daiktus. Kviečiame pasižvalgyti ir balsuoti už labiausiai patikusį parodos eksponatą.Atnaujinta: 2022/03/04

Jums taip pat patiks

Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena
Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą