Kūryba – tai skrydis, svaiginanti kelionė virš papilkėjusios ir apsnūdusios realybės, pabėgimas iš suvienodėjusių gyvenimo dienų. Kūryba yra neatsiejama nuo atvirumo ir daugelio gyvenimo sričių išmanymo. Kūrybinis procesas padeda ugdyti mąstančią, laisvą asmenybę, gebančią integruotis į dinamišką aplinką. Projektinės, patyriminės ir meninės veiklos įvairovė padeda moksleiviams turimas teorines žinias pritaikyti praktiškai, deda pagrindus suvokimui, jog mokymasis vyksta nuolat.

STEAM – viena iš modernių švietimo krypčių pasaulyje, akcentuojanti įvairialypę mokymosi aplinką ir parodanti vaikui, kaip suderinti mokslą, meną, kūrybą ir visa tai taikyti kasdieniame gyvenime.

Lapkričio 28 d. mūsų progimnazijoje vyko patyriminio ugdymo (STEAM) diena.  Jos tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi tiriamąja veikla, gebėjimą taikyti teorines žinias, mokymąsi bendradarbiaujant grupėje. Ne paslaptis, kad dauguma profesijų šiais laikais reikalauja pačių įvairiausių įgūdžių integracijos. Sėkmę dirbant gali atnešti kaip tik STEAM.

Mokiniai savo kūrybines idėjas galėjo įgyvendinti pasirinkę įvairių sričių veiklas. O pasirinkimas išties buvo didelis! Stipriausio bokšto iš popieriaus statyba, miesto iš erdvinių figūrų konstravimas, makaronų tiltų statyba, lėktuvėlio konstravimas ir skraidinimas, haiku kūrimas, galimybė susipažinti su filmo kūrybos pagrindais. Mokiniams nemažai naujų patirčių padovanojo pažintis ir veikla fizikos laboratorijoje, galimybė kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas, jie taip pat susipažino su gamtiniais indikatoriais ir augalinių pigmentų panaudojimu dailėje ir tekstilėje.

Mokiniai, dalyvaudami patyriminio ugdymo dienos veiklose, ne tik įgijo naujų dalykinių žinių, patobulino savo asmenines ir bendrąsias kompetencijas, bet ir prisilietė prie įvairių profesijų: ekologo, mokslininko, dailininko, konstruktoriaus, filmo kūrėjo.

STEAM diena – tai galimybė mokiniams ir mokytojams išsilaisvinti iš rutinos spaudžiančių rėmų ir pakilimas iš rūpesčių raisto į neaprėpiamą, visomis spalvomis ir idėjomis mirgantį žmogaus minčių pasaulį. Per patyriminę veiklą gimsta originalios idėjos, įžvalgos. Taip kuriama atvira naujoms idėjoms ir patirtims mokykla.

Lietuvių k. mokytoja Asta Šalkauskaitė

 

 

Atnaujinta: 2018/11/28

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena