3b ir 4e klasių mokiniai edukacinę dieną praleido legendomis apipintoje senojoje Dzūkijos krašto sostinėje – Merkinėje. Miestelis įsikūręs Nemuno ir Merkio upių santakoje. Vaikai pabuvojo viename lankomiausių Dzūkijos objektų, miškų apsupty esančiame stikliniame kupole, kurio viduje stovi trišonė piramidė, o joje – du unikalūs kryžiai. Mokiniai susitiko piramidės autoriumi Povilu, sužinojo jos atsiradimo istoriją. Turėjo galimybę pabūsi su savimi, savo mintimis. Taip pasiklausyti nuostabios piramidės akustikos ir patyrinėti ją- mokslininkų akimis.

Kartu kopėme į Dainavos krašto simboliu tapusį piliakalnį. Vaikai sužinojo apie čia buvusią pilį, pastatytą XIII a. Grožėjosi rudeninės gamtos vaizdais. Visus nustebino, tai  kad Vilniaus miesto teisės prasidėjo čia – Merkinėje! Aplankę muziejų, pamatėme šiuolaikiškai įrengtą ekspoziciją, išgirdome pasakojimų apie Merkinės pilį ir miestelio istoriją, Lietuvos didžiojo kunigaikščio V. Vazos mirtį, Lietuvos partizanų įvykdytą Merkinės puolimą ir kitas šio krašto istorijas. Labiausiai mokinius nustebino tai, kad XIV a Merkinė buvo 4 pagal dydį Lietuvos miestas.

Taip pat apsilankėme Merkinės bažnyčioje – Katedroje, kuri nustebino savo istorija, nes joje kunigaikštis Jogaila organizavo pirmąsias bažnytines krikštynas Lietuvoje . Vaikai džiaugėsi matytais vaizdais, žaidimais miške, draugišku bendravimu ir turiningai praleistu laiku.

3b klasės mokytoja Aldona Barišauskienė

4e klasės mokytoja Ingrida Mereckaitė

Atnaujinta: 2018/11/05

Aštuntokai analizavo klimato kaitos problemas