1502388_10203282282737989_3387423326294036604_o

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje birželio 4 d. nuaidėjęs paskutinis skambutis pranešė mokslo metų pabaigą. Ši sparnuota šventė, pilna jaunystės šėlsmo, juoko, tyro grožio ir švelnaus liūdesio, primena, kad laikas nestovi vietoje.

Pro lauktas ir nelauktas rugsėjų pirmąsias, prasmingą pamokų tylą ir skambų pertraukų juoką, per šurmulį, jaudulį prieš renginius vingiavo mokyklinio gyvenimo kelias, reguliuojamas skambučio. Ir štai pražydo vasara, skelbianti  atsisveikinimą.

Mokyklos koridoriuose visą dieną netilo jaunatviškas klegesys, paskutinė mokslo metų diena aštuntokams buvo kupina įspūdžių, šiltų prisiminimų, džiaugsmo ir susimąstymo akimirkų. Nueitas įdomus pažinimo ir brandos kelias: išmokta ne tik skaityti ir rašyti, spręsti sudėtingas matematikos užduotis, bet ir  įminti svarbiausias draugystės, pirmosios meilės mįsles…

Šventėje netrūko giedros nuotaikos, spalvų – į nuotaikingais balionais išpuoštą salę rinkosi aštuntokai, lydimi auklėtojų. Savo sveikinimus, padėkos žodžius bei nuoširdžiausius linkėjimus šventėje dalijo progimnazijos direktorė, aštuntokų tėvai, mokytojai. Jaunieji abiturientai paliko originalų testamentą, o savo pagarbą bei padėką mokytojams išreiškė prasmingomis nominacijomis. Ketvirtoji progimnazijos aštuntokų laida dovanojo mokyklai suoliuką, linkėdami, kad apie jį suktųsi linksmos istorijos. Tikrą staigmeną jauniesiems abiturientams surengė mokytojai – lydimi griausmingų ovacijų bei palaikymo šūksnių, jie atliko smagią dainą.

Mokykla – tai ne tik vadovėliai, pamokos, kontroliniai, pirmiausia tai – kalbėjimasis, buvimas bendruomenėje, nesenkantis atradimo, pažinimo džiaugsmas.

Sako, gyvenimas priverčia pamiršti daugybę dalykų ir laiko dulkės uždengia kažkada pažintus veidus. Bet mes juk netikime tuo? Nes tas atsiminimų lobynas amžiams lieka mokyklos istorijos puslapiuose. Prieš akis – naujos erdvės, paieška savęs, savo gyvenimo kelio, taip viliojančios ateities, kai nežinai ko laukti už artimiausio posūkio. Laimingo skrydžio, mieli aštuntokai! Pastatykite pačius aukščiausius žinių bokštus!

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2015/06/17

Jums taip pat patiks

Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą
Informacija būsimų penktokų tėvams
Informacija būsimų penktokų tėvams
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena