copy-Untitled (1)Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje birželio 7 d. nuaidėjęs paskutinis skambutis pranešė mokslo metų pabaigą. Ši sparnuota šventė, pilna jaunystės šėlsmo, juoko, tyro grožio ir švelnaus liūdesio, primena, kad laikas nestovi vietoje.

Pro lauktas ir nelauktas rugsėjų pirmąsias, prasmingą pamokų tylą ir skambų pertraukų juoką, per šurmulį, jaudulį prieš renginius vingiavo mokyklinio gyvenimo kelias, reguliuojamas skambučio. Ir štai pražydo vasara, skelbianti  atsisveikinimą.

Paskutinio skambučio šventėje netrūko giedros nuotaikos, spalvų – į nuotaikingais balionais išpuoštą salę rinkosi aštuntokai, lydimi auklėtojų. Netilo jaunatviškas klegesys, paskutinė mokslo metų diena aštuntokams buvo kupina įspūdžių, šiltų prisiminimų, džiaugsmo ir susimąstymo akimirkų. Nueitas įdomus pažinimo ir brandos kelias: išmokta ne tik skaityti ir rašyti, spręsti sudėtingas matematikos užduotis, bet ir  įminti svarbiausias draugystės, pirmosios meilės mįsles.

Savo sveikinimus, padėkos žodžius bei nuoširdžiausius linkėjimus šventėje dalijo progimnazijos direktorė, aštuntokų tėvai, mokytojai. Jaunieji abiturientai savo pagarbą bei padėką mokytojams išreiškė prasmingomis bei šmaikščiomis nominacijomis. Penktoji progimnazijos aštuntokų laida dovanojo mokyklai suoliuką, linkėdama, kad apie jį suktųsi linksmos istorijos. Šventėje netrūko staigmenų. Smagiai nusiteikusios keturios aštuntokų klasės dainavo tarsi vienas darnus choras. Nuo jų neatsiliko ir mokytojai, taip pat pasveikinę jaunuosius abiturientus daina.

Mokykla – tai ne tik vadovėliai, pamokos, kontroliniai, pirmiausia tai – kalbėjimasis, buvimas bendruomenėje, nesenkantis atradimo, pažinimo džiaugsmas.

Sako, gyvenimas priverčia pamiršti daugybę dalykų ir laiko dulkės uždengia kažkada pažintus veidus. Bet mes juk netikime tuo? Nes tas atsiminimų lobynas amžiams lieka mokyklos istorijos puslapiuose. Prieš akis – naujos erdvės, paieška savęs, savo gyvenimo kelio, taip viliojančios ateities, kai nežinai ko laukti už artimiausio posūkio. Laimingo skrydžio, mieli aštuntokai! Pastatykite pačius aukščiausius žinių bokštus!

 

 Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė

 

Atnaujinta: 2016/06/09

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė