Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas yra ilgametis mūsų progimnazijos partneris. Tad ir šį pavasarį edukatorė Nerilė Urbonaitė mūsų penktokams ir aštuntokams  vedė pamokas apie mūsų valdovus ir Vilniaus istoriją. Šiose pamokose sužinome tai, ko nerašo istorijos vadovėliai.

Kuris valdovas plikas basas paknopstom iš savo pilies lėkė slėptis miškuose ir, sustiręs į ožio ragą, buvo sargybinių pargabentas atgal? Kuris kunigaikštis, privaišinęs kryžiuočius savo menėse, išsiderėjo, kad šie kitą dieną sudegins tik pusę Vilniaus? Kodėl Michailo Muravjovo paminklą vilniečiai aptepdavo taukais? Kam įdomūs atsakymai į šiuos ir kitus klausimus kviečiame pačius apsilankyti Vilniaus pilių valstybiniame kultūriniame rezervate ir paklausti puikių ten dirbančių edukatorių.

Istorijos mokytoja Ringailė Tervydienė

Atnaujinta: 2023/04/11

Jums taip pat patiks

Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą
Informacija būsimų penktokų tėvams
Informacija būsimų penktokų tėvams
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena