Skaitome ir rašome kasdien, tačiau ar žinome, kaip iki mūsų dienų atkeliavo raidės? Kaip atrodė pirmosios knygos? Šias ir kitas istorijos paslaptis 4c klasės mokiniams atskleisti padėjo  išvyka į Lietuvos nacionalinį muziejų, ten jie dalyvavo edukaciniame renginyje ,,Iš rašto istorijos“. Mokiniai sužinojo ne vieną paslaptį, pavyzdžiui, kaip širšės susijusios su popieriaus gamyba, kokią įtaką finikiečiai turėjo mūsų abėcėlės atsiradimui.

Šio užsiėmimo metu mokiniai bandė sukurti savo rankraštį, išmėgino rašymo ant vaškinių lentelių techniką. Muziejaus darbuotoja vaizdžiai pasakojo ir atsakinėjo į vaikų klausimus. Maloniai nustebino mokinių klausimas lektorei – ,,Kiek laiko užtrukote, kol parengėte šias skaidres?“. Taip jie įvertino muziejaus darbuotojos pasirengimą. Džiaugiamės mokinių smalsumu ir pastabumu.

Pamoka muziejuje – tai nekasdieniška patirtis, tokiu būdu įgytos žinios ilgam išliks mokinių atmintyje.

 

Irena Karpavičienė

Atnaujinta: 2020/02/06

Jums taip pat patiks

Bendruomenės sporto diena
Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama